DUBNOVÉ AKTIVITY MŠ NA HRADIŠTI

Začátkem dubna se vydaly starší děti na další interaktivní výstavu ve Sladovně – „Malá planeta“, kde se dozvěděly rozdíly a zajímavosti o lidech na celém světě.

V dubnu starší děti navštívily opět knihovnu ZŠ J.K. Tyla, tentokrát si pro ně starší děti a se svými učitelkami připravili téma „Včelí medvídci“. Pohádku jim zahrál dramatický kroužek a pak si „velcí „kamarádi rozdělili malé do skupin, kde plnili různé úkoly.

S tradicemi a „Životem na řece“ provedla všechny paní dudačka Novotná.

Děti  z 1.třídy jezdit do solné jeskyně a druháčci pokračovali v dalších lekcích cvičení ve Wellness Harmony.

Stejně jako ve všech školkách v Písku proběhl i na Hradišti zápis dětí na další školní rok. Potěšující je, že byl letos velký zájem rodičů.

Nemohli jsme vynechat návštěvu Prácheňského muzea s výstavou „Co lítá v Písku?“, kterou nás provedl zoolog. Kromě vyprávění děti skládaly puzzle, vyplňovaly pracovní list a poznávaly ptáčky podle hlasu.

V dubnu jsme předali 50 kg víček pro  postiženého chlapečka Matouše, máme radost, že můžeme i maličkostí pomoci. Děkujeme všem, kdo sbírá s námi.

Do školky přišla paní učitelka ze ZUŠ na nábor pro hudební obor na nový školní rok.

A čarodějnice na Hradišti? To je zvláštní článek.

Zdenka Staňková, 11..MŠ Písek – Hradiště

knihovna s pohdkoumal planetamuzeum - ptcivcka pro