Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Dnes je sobota, 19. září, svátek má Zita, gratulujeme!

Karneval v KMŠ

Každoročně slavíme s dětmi v Křesťanské mateřské škole karneval. V letošním roce vychází tradiční termín masopustního úterý před popeleční středou na jarní prázdniny, proto jsme se sešli v maskách již o týden dříve, v úterý 2. února.

Děti přišly převlečené za nejrůznější postavy, ve školce bylo několik indiánů, pirátů, kovbojů, různých bojovníků, mezi dívkami převládaly víly, princezny, čarodejnice. Měli jsme tu ale také různá zvířátka a mnoho dalších originálních masek.

Jako vždy byly převlečené i paní učitelky s paní uklízečkou. Již několik let hrajeme vždy na začátku karnevalového dne dětem krátkou pohádku. Tentokrát jsme v maskách zopakovaly pohádku o tom, jak roční období neposlouchala svého vládce pana roka. Jednotlivé paní učitelky se proměnily v jaro, léto, podzim a zimu, rok v kouzelném plášti zahrála paní uklízečka. Děti se dozvěděly, co se stalo, když roční období nedodržovala své poslání a na trůn paní zimě vlezlo jaro i léto. Naštěstí to rok vše napravil a pohádka měla šťastný konec.

Děti pak mohly předvést jednotlivě své masky, tančilo se, zpívalo a soutěžilo. Každé roční období připravilo dětem nějaký soutěžní úkol, všechny se dětem povedlo splnit. Samozřejmě nechybělo dobré občerstvení.

Karneval se nám povedl a máme opět na co vzpomínat.

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Upřesnění k povinným rouškám ve škole od 10.9.2020

Do školy od zítra s rouškou!

Plán akcí KMŠ na září 2020

Začátek školního roku v KMŠ

Informace pro rodiče k provozu 9. MŠ a KMŠ vzhledem ke Covid-19

Prázdninový KORONA speciál Tyláčku je tady!!!