Na Mehelník za loupežníkem Kleofášem

Na čtvrtek 4. června měla Křesťanská mateřská škola naplánovaný výlet do lesa s tajným cílem. Všichni netrpělivě očekávali, až se dozvědí, kam se vlastně chystáme. Bylo to velké překvapení. Vzhledem k tomu, že se s dětmi z KMŠ snažíme poznávat především nejbližší okolí Písku,  vydali jsme se opět do píseckých lesů, ovšem tentokrát až na ten úplně nejvyšší vrchol – na Mehelník.

Protože je to z Písku opravdu hodně do kopce, cestu jsme si zkrátili pomocí autobusu. I tak dal dětem výstup zabrat, ale všechny děti, i ty úplně nejmenší , na Mehelník vystoupaly.

Motivací pro děti byla pohádka o mehelnickém loupeživém rytíři Kleofášovi a krásné kuchařce Matyldě.  S napětím jsme čekali, jestli opravdu třeba nenajdeme na kamenném loupežnickém stole  na vrcholu Mehelníku bramborové placky či buchty, jak se píše v závěru pohádky, že se to někdy může stát.

Skutečnost však dokonce předčila naše očekávání.  Mezi ohromnými balvany na děti čekal sám loupežník Kleofáš a u jeho kamenného stolu pak krásná kuchařka Matylda i s bramborovou plackou a buchtami pro všechny děti. Loupežník si děti nejprve pořádně vyzkoušel, půjčil jim na prohlédnutí dokonce i svoje opravdové loupežnické pistole. S Matyldou pak všechny  podělili loupežnickými dobrotami, po kterých se jen zaprášilo. A když loupežník nakonec ještě každému z dětí nadělil zlato a drahokamy  ze svého pokladu, nadšení dětí bylo opravdu veliké.

Celá akce se velmi vydařila. Děti podaly velký výkon, prožily úžasné dobrodružství  a navíc poznaly nejvyšší vrchol Píseckých lesů- Mehelník, kde možná nebyli ani někteří z jejich rodičů, i když jsou rodilí Písečáci.

Velké poděkování patří rodičům a členům občanského sdružení KáMoŠ, kteří nám celý tajný výlet pomohli uskutečnit. Děkujeme za úžasného loupežníka, krásnou Matyldu, za buchty, bramborovou placku a  za přípravu pokladu  především paní Hlavínové, paní Pokorné, paní Abera a panu Koubovi.