Pečení cukroví s babičkami

Po Mikuláši se již v mnoha rodinách začíná péct vánoční cukroví. Také v Křesťanské mateřské školce jsme se ve čtvrtek 8. prosince s dětmi pustili do této oblíbené předvánoční činnosti.

Měli jsme dvě velké pomocnice z písecké Rady seniorů, a to paní Zdenku Královou a její kamarádku paní Janu Mikolášovou. Díky tomu, že  jsme měli pomocné ruce zkušených babiček, šlo nám pečení výborně. Vyvalovali jsme těsto, vykrajovali  perníčky, váleli vanilkové rohlíčky. Vykrájené  skořicové  linecké jsme ještě natírali a zdobili mandličkami. Hotové cukroví nám pak upekly paní kuchařky ve školkové kuchyni. Připravené cukroví nabídneme rodičům na naší vánoční besídce ve čtvrtek 15. prosince.

U každé z činností se vystřídaly všechny děti, moc je to bavilo.  Srdečně děkujeme babičkám za pomoc. Věříme, že to nebyla poslední společná akce v KMŠ.

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/