Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

... a kam vyrazíš o prázdninách ty?

Hurá do školy!

Dnes je neděle, 12. července, svátek má Bořek, gratulujeme!

Pokyny pro druhý týden domácí výuky pro rodiče a žáky

Dobrý den žáci a rodičové,

 

domácí výuka je, jak se ukazuje, opravdu náročné řemeslo.

 

Děkuji všem, kteří si našli v prvním týdnu na školu čas.

 

Uvědomujeme si, že se rodiče, zvláště pokud pracují, ocitají ve velmi náročné situaci.

 

Proto je mým pokynem kolegům a kolegyním soustředit se na školní aktivity, které by se obešly bez aktivního rodičovského přístupu, a zacílit se na základní učivo a aktivity v reálném čase.

 

Samozřejmě, že si i vy rodiče uvědomujete, že se všichni pedagogové snažili připravit žákům práci co nejpoctivěji s dobrým záměrem. I pro nás je vyvstalá situace něčím novým a i my se musíme učit spoustu nového a hledat řešení, jak se daného úkolu co nejlépe zhostit.

 

Ministerstvo školství učitelům v tomto směru zatím nedalo žádné konkrétní doporučení (pár obecných bylo). Nicméně i to se zřejmě brzy změní. Na začátku příštího týdne plánuje ministr školství vydat nová doporučení, která by měla vést ke zlepšení situace a částečnému sjednocení přístupu ze stran jednotlivých škol.

 

Důležité je zmínit, že nabídka vzdělávacích aktivit je pro žáky dobrovolná, mnozí se nemohou z mnoha důvodů výuky účastnit, tráví čas např. mimo bydliště s prarodiči bez možnosti dálkového přístupu, nemají učebnice apod. Také hodnocení domácí výuky je možné pouze přes posilující zpětnou vazbu a nebude součástí závěrečného hodnocení.

 

V elektronické třídní knize budete dál nacházet zápisy ve stylu samostudium + téma. V domácích úkolech pak jsou tipy na aktivity pro jednotlivé hodiny. Soustředíme se nově jen na to nejdůležitější a základní.

 

Počítáme s tím, že UčíTelka i Odpoledka na ČT udělá spoustu práce a rozhodně žákům doporučujeme tyto programy sledovat.

 

Pokud vás mohu všechny požádat, napište svým vyučujícím, jak vidíte první týden, co vám žákům i rodičům vyhovovalo, co chybělo. Aby každý tušil, zda má ubrat, přidat, nechat… Věřím ve vzájemnou důvěru a slušnost.

 

Pokud by se vám v příštím týdnu zdálo, že je aktivit ze strany školy pro vaše dítě málo, řekněte si prosím individuálně o víc.

 

Minule jsem zapomněl říci něco k Akademii, která je plánovaná na 14.5.2020. Uvidíme dle vývoje situace, nicméně si myslím, že ji můžeme posunout či odložit úplně.

 

Zápis do 1. třídy proběhne v předem avizovaném termínu 3.-4.4.2020. Více informací je na našem webu https://www.zstylova.cz/zapis-do-1-tridy-pro-skolni-rok-20202021-v-dobe-koronavirove/.

 

Na závěr si dovolím poděkovat každému z vás, kdo přiložil pomocnou ruku k šití roušek, shánění materiálu, distribuci či jiné pomoci potřebným. Vím o stovkách kusů, které vyrobily mnohé paní učitelky, vychovatelky a asistentky. Když tomu přidám to, že se v naší školní kuchyni vaří jídla pro všechny seniory v Písku stravující se přes Městské středisko sociálních služeb, a to, že se od pondělí budeme z pověření paní hejtmanky věnovat dětem zaměstnanců nejen Integrovaného záchranného systému, ale i dalších zdravotnických, sociálních a ozbrojených složek z Písku a okolí, je jasné, že Tylovka pomáhá a snaží se to společně zvládnout.

 

Opatrujte se.

 

Pavel Koc, ředitel domácí Tylovky

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Fotografie ze závěru školního roku

Rozdělení žáků 1. tříd

Tylovka v létě nespí

Úřední hodiny ve škole o prázdninách

Léto budiž pochváleno aneb ZOO Tylovka

Prázdninový KORONA speciál Tyláčku je tady!!!