Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Dnes je čtvrtek, 26. listopadu, svátek má Artur, gratulujeme!

Počasí

Světový den zdraví

SVĚTOVÝ DEN ZDRAVÍ se slaví každoročně dne 7. dubna jako symbol založení Světové zdravotnické organizace v r.1948. Se zdravím souvisí i správná výživa, proto našim dětem ve školní jídelně připravíme slavnostní oběd právě za účelem posílení dobrého zdraví. Všem strávníkům přejeme, aby si každý z nabídky vybral i pochutnal.

Menu 7.4. Křupavý chléb s pomazánkami z makrely, červené řepy, brokolice

Polévka rybí, houstičky

Bezlepkové kukuřičné špagety s kuřetem, zeleninou a luštěninou

Celerové lívanečky, cizrnový salát s kuskusem, obloha

Dezert: jogurtový salát s vločkami, kokosem a ovocem i zeleninové saláty

Pro zvídavé uvádíme recepty z předkrmu na tento den.

Pomazánka z makrely

Pomazánkové máslo 100 g, sýr tavený 100 g, makrela cca 280 g, sůl. Vykostěnou rybu vyšleháme s ostatními surovinami, podáváme s pečivem, na ozdobu může být jarní cibulka+ citrón, či pórek, ředkvička apod.

Pomazánka z červené řepy

Měkký tvaroh 150 g, pomazánkové máslo 150 g, červená řepa syrová 100 g (oloupaná a jemně strouhaná), česnek nebo křen, sůl, na ozdobu petrželka. Vynikne na tmavém pečivu sypaná petrželkou a chutná k mléku.

Brokolicová pomazánka s kuskusem

Kuskus 50 g , voda 100 ml, zeleninový bujón bez glutamátu 4 g, brokolice syrová 200 g, Lučina nebo měkký tvaroh 250 g, jogurt bílý 150 g, sůl, bazalka.

Vodu+bujón 5 min.zavaříme, odstavíme z tepelného zdroje. Vsypeme kuskus, promícháme a necháme chvíli stát, opět promícháme vidličkou. Brokolici nastrouháme nebo nasekáme nadrobno, přidáme k vychladlému kuskusu. Tvaroh s jogurtem vyšleháme, spojíme s ostatními surovinami, dochutíme bylinkami. Zdobíme lístečky rukoly nebo pažitkou.

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Provoz školy a školní jídelny od pondělí 2.11.2020

Informace pro cizí strávníky k možnosti odběru stravy ve školní jídelně od 14.10. do 23.10.2020

Informace k možnosti stravování ve školní jídelně od 14.10. do 23.10.2020

Možnost stravování žáků 2. stupně i při nařízené distanční výuce

Sdělení pro cizí strávníky, důchodce vl. organizace a rodiče žáků, kteří si vyzvedávají oběd 1. den nemoci dítěte

Přihláška ke stravování 2020/2021