Dnes je pondělí, 22. dubna, svátek má Evžénie, gratulujeme!

Tylovka píše historii Jr.NBA a stává se jejím prvním vítězem!

Vítězem premiérového ročníku české verze Jr.NBA League pro základní školy se stala ZŠ Josefa Kajetána Tyla z Písku, která nastupovala pod hlavičkou Memphisu Grizzlies. Ve finále přehrála Milwaukee Bucks reprezentující ZŠ Zámeckou z Litomyšle 83:42. Třetí místo připadlo Sacramentu (ZŠ Nový PORG, Praha 4) a čtvrté Bostonu (ZŠ Englišova, Opava).

Nejužitečnějším hráčem turnaje byl zvolen písecký Josef Svoboda, který jasně ovládl celý závěrečný turnaj. V semifinále přispěl k výhře nad Bostonem 32 body, ve finále nastřílel 35 bodů.

„Memphis měl ve svém středu nejdominantnějšího hráče, proto vyhrál,“ řekl český ambasador turnaje a nejúspěšnější český hráč v NBA Jiří Welsch, který spolu s dalším bývalým hráčem z NBA Vladimirem Radmanovičem předal vítězům pohár i pamětní prsteny.

Tylovka prošla celou soutěží bez jediného zaváhání a zvítězila ve všech 14 utkáních.

Finále v Praze na Královce bylo báječným vyvrcholením celé soutěže. Náš tým se mohl těšit z výborné podpory spolužáků a rodičů a všichni jsme si to skvěle užili!

Těšíme se na další ročník!