Dnes je pátek, 18. září, svátek má Kryštof, gratulujeme!

Výlet za rybami do Vodňan

Děti z Křesťanské mateřské školy byly v dubnu na zajímavém výletě. Vypravili jsme se do výukového střediska Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity Mevpis ve Vodňanech.

Děti zde absolvovaly dva výukové programy o rybách, jejich životě a životním prostředí.
V prvním programu s názvem „Putování s kapříkem Metlíkem“ se dozvěděly děti spoustu zajímavostí o různých rybách a dalších obyvatelích našich vod. Zábavnou a hravou formou se seznámily se životem ryb, s jejich potravou, zvyky, také si vyzkoušely různé pokusy s vodou. Pod mikroskopy se podívaly na to, jak vypadá plankton, poznávaly různé vodní živočichy a také si zahrály štičí honičku. Asi nejzajímavějším zážitkem bylo pro děti i paní učitelky setkání s živými raky. Mnohé děti se vůbec nebály si vzít raka do ruky a prohlédnout zblízka.

V dalších části naší návštěvy děti v krásně upraveném venkovním areálu poznávaly životní cyklus úhořů v programu „Kam plují ryby.“ Při překonávání různých překážek na hřišti se děti dozvídaly o dlouhém putování úhořice Uršuly. Děti zjistily, jak žijí úhoři, jak cestují mezi mořem a řekami a co vše je při tomto putování může potkat.

rak jpgmevpis vodany