Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

... a kam vyrazíš o prázdninách ty?

Hurá do školy!

Dnes je úterý, 07. července, svátek má Bohuslava, gratulujeme!

Informace před zápisem do 1. tříd

Dobrý den,

vše je připraveno na dnešní a zítřejší zápis do 1. tříd pro školní rok 2020/2021.

Veškeré podrobné informace najdete v již zveřejněných dokumentech zde a zde.

 

Dle informací zřizovatele je v našem spádovém obvodu 85 dětí a dalších 10 dětí ze spádového obvodu mělo v loňském roce odklad povinné školní docházky. Kolik z nich projeví o naši školu zájem lze jen těžko předpovídat.

Ve třech prvních třídách máme maximální kapacitu 73 dětí s tím, že vznikne ještě několik míst po odchodech žáků do víceletých gymnázií. První třídy tak budou poměrně početné.

 

Dle zveřejněných kritérií budou jako první uspokojeni žadatelé ze spádového obvodu se sourozenci ve škole, po nich spádoví bez sourozence, dále mimo spádový obvod z Písku a obcí se smlouvou o společném spádovém obvodu se sourozenci (otázka v jakém počtu), případně až pak by se dostalo na žadatele bez sourozenců a  až na konec by přišli na řadu mimopísečtí bez smlouvy o společném spádovém obvodu se sourozenci a bez sourozenců.

Z výše uvedeného vyplývá doporučení ředitele školy pro žáky nespádové (a to i v případě, že mají ve škole sourozence) podat žádost také na další (spádové či jiné) škole. Po zápisu mohou být i na škole druhé volby plné kapacity. Žádost lze podat po celou dobu zápisu až do 30.4.2020. V případě přijetí na naší školu lze druhou žádost jednoduše stornovat zpětvzetím.

 

Děkujeme za pochopení složité situace.

Kapacita školy je omezena rejstříkem škol a vyplývá ze stavebních a hygienických předpisů, spádový obvod vyhláškou města.

 

Mgr. Bc. Pavel Koc, ředitel školy

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Rozdělení žáků 1. tříd

Tylovka v létě nespí

Úřední hodiny ve škole o prázdninách

Léto budiž pochváleno aneb ZOO Tylovka

Prázdninový KORONA speciál Tyláčku je tady!!!

Upozornění k prázdninovému provozu v MŠ