Prázdniny

Hurááááááááááá!

Dnes je pátek, 18. srpna, svátek má Helena, gratulujeme!

EKO škola

Ekoškola 2016/17

Novinka tohoto školního roku – Úspěšně jsme obhájili mezinárodní titul Ekoškola!

Chcete si o tom přečíst více?

Máte nápady na změny naší školy ?

Napište na yvona.zuntova@zstylova.cz .

Váš Ekotým!

Pravidla Ekoškoly

Program Ekoškola je mezinárodní vzdělávací program, jehož hlavním cílem je, aby žáci snižovali ekologický dopad školy a svého jednání na životní prostředí a zlepšili prostředí ve škole a jejím okolí. Koordinátorem pro Českou republiku je Sdružení Tereza z Prahy. Škola, která se o titul uchází musí splnit následující podmínky:

1. Ve škole pracuje Ekotým (skupina dětí a dospělých)
  2. Ekotým zpracuje ekologickou analýzu stavu školy (silné a slabé stránky)
  3. Na základě analýzy vytvoří plán činností, které povedou ke zlepšení stávající situace.
  4. Plán činností se pravidelně vyhodnocuje a monitoruje podle stanovených pravidel.
  5. Environmentální  témata jsou zařazena do výuky dalších předmětů.
  6. Ekotým o své činnosti informuje pomocí školního a oblastního tisku, pořádá akce pro veřejnost.
  7. Hlavní pravidla ekologického chování jsou po společné dohodě zveřejněna na viditelném místě školy.

V roce 2012/2013 jsme se poprvé vypořádali se všemi sedmi body programu a zažádali jsme poprvé o titul. V pátek 10.5.2013 k nám přijeli auditoři na kontrolu a v červnu jsme získali titul poprvé. Tak snad to letos zase vyjde!