Ekotým pekl perníčky na školní vánoční jarmark

Začátkem prosince jsme v rámci Ekotýmu pekli perníčky. Pekli jsme je z různých druhů těst. Naše lektorka Lenka Pokorná nám vysvětlila, jak vyválet těsto, vykrajovat a dostali jsme i instrukce k troubám ve školní kuchyňce. A pak už to bylo na nás. Vyválet, vykrajovat, pomazávat i péct. Lenka nám během pečení uvařila vánoční čaj, který byl moc dobrý. Poučila nás o výběru potravin a o možnostech nákupu i bez obalu. Někteří z nás slyšeli poprvé, že v Písku máme bezobalový obchod 🙂 A proč jsme pekli perníčky? No přeci na školní vánoční jarmark. Vymysleli jsme, že budeme perníčky na jarmarku s dětmi ze školy zdobit tradičně bílkovou polevou, ale i netradičně, čokoládou, semínky, oříšky a sušeným ovocem. Sešli jsme se před začátkem jarmarku a vše společně připravili. Tento rok byl jarmark netradiční, 3x nám vypadl proud a tak jsme museli improvizovat. Ještě, že máme ty mobily, tudíž bylo i světlo! Jinak bychom byli v háji 🙂 Aktivitu jsme si moc užili! Doufáme, že vy také!

Váš Ekotým

Text: členové Ekotýmu (Verča, Amia, Eliška)
Foto: Lenka Pokorná

DSC_0082DSC_0115DSC_0123DSC_0079DSC_0050DSC_0069