Dnes je pondělí, 22. dubna, svátek má Evžénie, gratulujeme!

Medaile MŠMT opět i na Tylovku

Praha, 28. března 2019
Medaili MŠMT, nejvyšší ocenění v oblasti školství, z rukou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy převzalo 48 vynikajících pedagožek a pedagogů. Toto ocenění MŠMT uděluje tradičně na Den učitelů, výročí narození Jana Amose Komenského. Laureáti převzali medaili 1. a 2. stupně na slavnostním ceremoniálu v Senátu. Jedno ocenění bylo uděleno in memoriam.
Medaili převzaly také naše dvě kolegyně Mgr. Jana Bicanová a Mgr. Milena Kolářová. Oběma moc gratulujeme. Medaili všichni vnímáme jako ocenění jejich celoživotní práce pro školství a také jako ocenění Tylovky a všech žáků, učitelů, nepedagogů i rodičů.

Jako ministr školství mohu s klidným svědomím říct, že vám – učitelkám a učitelům – věřím. Chci, aby vám ministerstvo poskytovalo podporu a nikoliv diktovalo, co a jak máte dělat. Také chci, abyste za svou práci byli náležitě ohodnoceni. V posledních pár letech se situace v tomto směru konečně zlepšuje. To je signál, že se věci mění k lepšímu. Mohu vám všem slíbit, že se budu ze všech sil snažit v těchto změnách pokračovat. Chci, aby vám ministerstvo pomohlo nejen ukazovat směr, ale společně s vámi posouvalo úroveň českého školství a vzdělanosti dopředu,“ uvedl ministr Plaga při slavnostním ceremoniálu.

Medaile MŠMT se uděluje za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci,  dlouhodobé vynikající působení ve školství nebo za mimořádně záslužný čin ve výchově a vzdělávání. Nominace na ocenění mohou podávat ředitelé škol, učitelé, rodiče, žáci, ale i široká veřejnost. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Uděluje se ve dvou stupních, a to 1. stupně (stříbrná) a 2. stupně (bronzová). Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

V minulých letech ji dostali z Tylovky také Mgr. Bc. Jaromír Hladký a Mgr. Miluše Trpáková.

NZ6_1523NZ6_1532NZ6_1538NZ6_1664NZ6_1669