PF 2021

Vážení rodiče, žáci, děti, kolegové a kolegyně, přátelé školy,

letošní rok 2020 byl, jak jistě souhlasíte, plný překvapení, o která jsme nikdo z nás moc nestáli.

Házel nám jak ve školním, tak i osobním a pracovním životě, klacky pod nohy víc, než obvykle. Také nás pozoroval a čekal, jak se s nimi vypořádáme.

Mohli jsme se litovat, mohli jsme nadávat, mohli jsme čekat, že se vše vyřeší samo bez nás.

My všichni společně jsme se ale učili rychle a hledali cesty. Tvořili jsme vše téměř na koleně a z minuty na minutu. A nevzdali jsme to.

Tento rok přinesl i pozitivní (tohle slovo je teď takové divné, že ano…) věci. Odkryl naše skutečné charaktery a ukázal na dobré vlastnosti, o nichž jsme ani netušili, že je máme.

A také se kolem nás začali objevovat úplně noví hrdinové. Maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, zdravotníci, dobrovolníci, podnikatelé, učitelé, kuchařky, žáci na online výuce…. Prostě vy všichni, kdo čtete tyto řádky.

Ještě nemáme vyhráno, bude to ještě asi skřípat a bolet, ale rok 2020 nám ukázal, že když o něco jde, tak si poradíme.

Přeji vám tedy všem za sebe i celou Tylovku zdravé Vánoce a úplně obyčejně normální rok 2021.

Pavel Koc, ředitel školy