Dnes je pondělí, 22. října, svátek má Sabina, gratulujeme!

Byli jsme v Rakousku – Seminář k projektu Matematech – matematickou cestou k technice

Naše škola ZŠ J.K.Tyla se již druhým rokem účastní česko-rakouského projektu Matematech – matematickou cestou k technice. Na společných schůzkách učitelů a žáků z českých a rakouských základních a středních škol si společně vyměňujeme zkušenosti z výuky, které se osvědčily při získávání žáků pro technické obory.

Písek reprezentují žáci naší školy pod vedením Mgr. Yvony Zuntové a studenti Gymnázia s Mgr. Markem Tyle.

Celý projekt odborně vedou pedagogové z katedry matematiky Pedagogické fakulty JU v Č. Budějovicích a Johannes Kepler Universität Linz.

Naposled jsme se setkali 3.5. v Neue Mittelschule St. Peter am Wimberg, kde pro nás byl připraven program řešení matematických problémů ve smíšených česko-rakouských družstvech.

Jednacím jazykem byla angličtina, kterou naši zástupci Dominik Smola a Josef Petřík z 8.A  bravurně zvládli.

Těšíme se na další společná setkání s talentovanými studenty z Jihočeského kraje a Rakouska, protože náš projekt bude pokračovat až do poloviny roku 2019.

IMG_2259IMG_2263IMG_2267