CAMBRIDGE EXAMS NA TYLOVĚ ŠKOLE JIŽ POŠESTÉ

V sobotu 20. ledna třináct žáků naší školy složilo mezinárodní zkoušku z angličtiny Cambridge Exams. V letošním školním roce jsme jeli do Českých Budějovic. Zkouška se skládala na Gymnáziu J.V.Jirsíka, kde jsme se sešli s ostatními studenty a zástupci Evropského jazykového centra.

V devět hodin vše začalo. Zkouška má tři části: poslechovou, práci s textem a konverzační. Dětem se zdál nejtěžší poslech a v ústní části vymýšlení příběhu podle obrázků. Nejvíce se na zkoušku těšili asi ti nejmladší – žáci 4. a 5. ročníku, kteří skládali kategorii Starter – Filip Novák, Antonín Hašek, Martina Zborníková, Michaela Štědronská, Ella Šťastná, Kateřina Hvězdová a Viktorie Mohňanská. V kategorii Mover se zúčastnili dva žáci, Kryštof Vazač a Jan Novotný, a kategorie Flyers byla zastoupena 4 žáky, kteří skládali již třetí, nejvyšší stupeň žákovských zkoušek – Natálie Habichová, Anna Reinišová, Pavel Cváček a Dominik Smola. Nakonec všichni zvládli všechny části zkoušky v pohodě.

Teď nám nezbývá než čekat, až nám z Cambridge pošlou certifikáty. Zadání těchto mezinárodních zkoušek , které mají téměř stoletou tradici, je vytvořeno v Cambridge a také se tam testy posílají k vyhodnocení. Výstupem je nejen dobrý pocit ze svých znalostí angličtiny, ale také krásný certifikát University of Cambridge.

V září opět otevřeme přípravný kurz na Cambridge Exams. Těšíme se na další pilné studenty, kteří mají chuť něco nového vyzkoušet a ověřit si své znalosti v angličtině. Současně také u nás ve škole probíhá příprava na podobné zkoušky z němčiny – Fit In Deutsch 1, které probíhají ve spolupráci s Goethe Institutem v Praze.

Pavlína Reinišová

ZŠ J.K.Tyla, Písek