Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Vyhodnocení dotazníku pro rodiče dětí z KMŠ – únor 2018

Vyhodnocení dotazníku pro rodiče dětí  z Křesťanské mateřské školy – školní rok 2017/2018

 

Celkem odevzdalo dotazník 22 rodičů  (z celkového počtu 40 rodičů). Srdečně všem děkujeme!

V dotazníku jste hodnotili známkou 1-5 (jako ve škole). V jednom dotazníku se objevily samé 5, vzhledem k připojené pochvale školky si dovoluji předpokládat, že respondent obráceně pochopil bodovací škálu. Započítala jsem tedy do hodnocení známky opačné.

Velmi nás těší, že většinou jste hodnotili známkou 1, občas 2, párkrát se vyskytla 3 a 1x známka 4 (u výletů), vzhledem k tomu, že chyběl jakýkoliv komentář, budeme rádi, pokud nám daný rodič sdělí např. do schránky důvěry konkrétní důvod nespokojenosti, jinak těžko můžeme vyjít vstříc.

 

Hodnocení jednotlivých otázek (vypočítaná průměrná známka):

 1. Celkové hodnocení školky: 1,1
 2. Úroveň pedagogické práce učitelek: 1,1
 3. Hodnocení budovy, okolí školky: 1,2
 4. Výlety: 1,3 (19 rodičů udělilo 1, i do budoucna se budeme snažit o zajímavé cíle, můžete nám sami navrhnout, kam s dětmi jet na výlet)
 5. Další akce ( divadla, plavání, tvoření….): 1,01
 6. Chybějící činnosti:  2 rodiče žádají o více pobytu venku bez ohledu na počasí- snažíme se být venku nejméně hodinu každý den, někdy se nám to „nevejde“ do programu (máme např. divadlo, Světýlko atd). V letním období budeme venku i odpoledne; Naopak 1 rodič si nepřeje jezdit na výlety a chodit na plavání za nepříznivého počasí (jezdíme a chodíme ven téměř za každého počasí, děti musí ale mít vhodné oblečení, plavání i autobusy jsou naplánované několik měsíců předem). Jeden rodič si přeje více tvoření ve školce- budeme se snažit vyhovět; 1 rodič angličtinu pro malé děti – záleží na osobní domluvě s lektorkou, mohou chodit i mladší děti. Jeden rodič by rád více kroužků – to ve školkách není příliš vhodné, činnosti  děláme se všemi dětmi,  dostatek kroužků je v nabídce jiných organizací ( dům dětí, sportovní organizace atd)
 7. Hodnocení křesťanské výchovy: 1,1
 8. Stravování: 1,6;  většina rodičů je tedy spokojena „na 1“. Jeden rodič si přeje více používat máslo místo margarinu – paní kuchařky zásadně mastí máslem, do pomazánek se dává často tvaroh, jen občas rama. Jeden rodič vyjádřil přání nesladit čaj – je slazený minimálně, ale pokud nechcete sladký čaj, mohou děti pít kdykoliv jen vodu.  V jednom dotazníku se objevila poznámka na malou porci šunky na obloženém chlebu- odpovídá spotřebnímu koši a cenovému rozpočtu na svačinu- někdy je svačina dražší, někdy levnější, v průměru odpovídá ceně. Jeden rodič by rád výběr ze dvou jídel, to není v MŠ z více důvodů v žádném případě možné.
 9. Co vadí, co byste rádi změnili: 1 rodič by rád, abychom se vrátili k tradičnímu pojetí Mikuláše. Změnu odsouhlasili rodiče na schůzce v září, nikdo nebyl proti. Budeme se znovu ptát na Váš názor na zářijové schůzce. Jeden rodič upozornil na to, že pokud děti dostávají domů jogurty atd, jsou celé dopoledne v šatně (v teple). Tyto občasné přídavky k obědu  dáváme do šatny až před polednem, budeme na to dbát, aby nebyly na poličkách dlouho. Děkujeme za upozornění.
 10. Činnost OS KáMoŠ: 1,6. Pokud máte návrhy na zlepšení činnosti, budeme rádi, pokud se do činnosti KáMoŠe aktivně zapojíte (máte možnost přijít na setkání členů a příznivců KáMoŠe v KMŠ v úterý 13.února od 18.00)
 11. Fotogalerie a web: 14 prohlíží pravidelně, 4 občas, 1 vyjímečně, 3 nesledují.
 12. Další návrhy: Dva rodiče vyjádřili přání pravidelného hodnocení dítěte, možnost individuálních konzultací. Za toto přání jsme moc rádi, i pro nás je důležité, pokud má rodič zájem s námi mluvit o chování, projevech, rozvoji dítěte.  Jen je třeba se na konkrétní dítě učitelek dotazovat – ne každý rodič o tyto naše názory či „rady“ stojí. Ptejte se, i opakovaně. Jsme ve školce také od toho, abychom v rámci našich schopností, znalostí či zkušeností rodičům poradili. Děti sledujeme a pravidelně 2x ročně si zaznamenáváme jejich rozvoj.  Pokud máte zájem o konzultaci s některou paní učitelkou, domluvte si s námi vhodnou dobu, kdy má paní učitelka možnost se rodičům věnovat. Rádi si na Vás najdeme čas.
 13. V devíti dotaznících jste nám vyjádřili poděkování, spokojenost a pochvalu. Srdečně Vám děkujeme za Vaše povzbuzující slova.

 

Milí rodiče, jsme rádi za Vaši zpětnou vazbu.

Nebojte se nás na cokoliv zeptat, nebo nám sdělit Vaše připomínky či názory i mimo dotazníky (osobně nebo do schránky důvěry dole v chodbě).

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ – červen 2023

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2023/2024 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930, Písek

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2023/2024

O staré vrbě

ZNOVU PŘIPOMÍNÁME! Testování IQ se společností MENSA ČR v naší škole pro naše žáky, žáky dalších škol a dospělou veřejnost