Karanténa ve třídě Sluníček

V důsledku výskytu COVID-19 pozitivního případu bude pro část dětí ze třídy Sluníčka vyhlášena od pátku 3.12. karanténa!

Kontakt s pozitivně testovanou osobou proběhl ve dnech 29.11. -30.11., proto se karanténa týká dětí, které byly ve školce přítomny v těchto dnech.

Pro ostatní děti třída normálně funguje.

Podmínky karantény:

– Rodiče dětí  co nejdříve kontaktují dětské lékaře a informují je o nástupu dítěte do karantény

– Děti podstoupí 5. – 7. den (možné i později) od kontaktu s pozitivní osobou kontrolní PCR test

– V případě negativního výsledku PCR testu, pokud je dítě bez klinických příznaků onemocnění COVID -19,  navrací se do MŠ po 7 dnech karantény

– Pokud dítě neabsolvuje PCR test, navrací se do školy nejdříve po 14 dnech, pokud nemá klinické příznaky onemocnění COVID – 19

– Žádanka na test je vystavena automaticky po vyplnění sebetrasovacího formuláře nebo jí vystaví registrující dětský lékař

– Rezervace termínu odběru je nutné provést skrze rezervační systém nemocnice Písek – doporučujeme se okamžitě objednat, případně využít testovací místo v jiném městě

Ostatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však zvýšit hygienická pravidla a sledovat svůj zdravotní stav.

Omlouváme se za komplikace, ale vzhledem k tomu, že se jedná o ochranu zdraví všech osob, nelze postupovat jinak.

Prosíme rodiče, dejte nám vědět  výsledek PCR testu, nejlépe pomocí sms  se jménem dítěte.

Nezapoměňte na odhlášení obědů. Vzhledem k tomu, že není uzavřena celá MŠ, obědy si musí rodiče odhlásit sami.

Na děti lze vystavit ošetřování člena rodiny, OČR vystavuje dětský lékař nebo hygienická stanice. Také je možné o vystavení OČR požádat školu na mailu: veronika.hodikova@zstylova.cz.  Potvrzení k OČR se vydává až po ukončení karantény.

Kontakt na hygienickou stanici: KHS JČ kraje ÚP Písek, K.Čapka 2459 tel. 387 712 603