Dnes je úterý, 26. března, svátek má Emanuel, gratulujeme!

Ozoboti na Tylovce

Barevně blikající robůtci jezdí po drahách, občas se zastaví, pak zrychlí, změní barvu, zatočí, udělají piruetku. A to všechno podle pokynů dětí, které je dokáží během půl hodinky velmi intuitivně ovládat, i když se s hračkou setkaly třeba poprvé. Robůtci se jmenují Ozoboti a v úterý 6. listopadu odpoledne je na Tylovce představila sušická učitelka paní Štěpánka Baierlová. Na setkání byli pozváni rodiče se svými dětmi, které navštěvují Klub zábavné logiky pod vedením paní učitelky Jany Mohňanské, ale i ostatní zájemci z řad žáků školy. Naši malí logici trochu znali Ozobota z kroužku, a tak mohli mamkám a taťkům předvést, jak pomocí barevných kódů poručit, aby zahnul doleva, vyhnul se překážce nebo třeba dovezl náklad do cíle. Že se tak nenápadně naučily něco ze základů programování, toho si děti ani nevšimly – měly hlavně radost, že kulatý blikající robůtek dělá to, co mu předem nakreslily do cesty. Jménem rodičů děkuji za tuto možnost poznat novou technickou vymoženost, která se možná letos objeví v dopise Ježíškovi nejednoho z dětí.

Klára Koubová (syn Mikuláš 1.A, syn Jan 2.B)

IMG_2950IMG_2955IMG_2956IMG_2958