Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Pozdrav ze školky

Milé děti, milí rodiče!

Moc Vás zdravím ze školky! Tak trochu jsme původně všichni doufali,  že po Velikonocích se budeme už pomalu moci scházet v našich krásných třídách. Ale musíme ještě pár týdnů počkat. Podle posledních předběžných zpráv se  snad uvažuje o otvírání školek  někdy kolem 25. května, nicméně ve velmi omezeném počtu  dětí a za přísných a omezujících podmínek. Budu Vás samozřejmě  průběžně informovat.

Možná Vás zajímá, co se teď ve školce děje. Paní učitelky i paní uklízečka se snaží, aby  naše školka byla po návratu dětí ještě hezčí. Společně   uklízí a třídí hračky, přerovnaly celou knihovnu, roztřídily a popsaly všechna CD s pohádkami a písničkami,  uklidily skříně s pomůckami, dokonce samy vymalovaly kabinet, kde máme uskladněné potřeby na výtvarnou výchovu, hry a hračky a kde je také nový nábytek. Také paní učitelky připravují nové aktivity a hry pro děti, vymýšlí a hledají nové neotřelé nápady, vzdělávají se, prohlubují své znalosti o  výchově a vzdělávání předškolních dětí. Paní uklízečka kromě pečlivého úklidu šije nové polštářky, prostírání, potahy na sedátka a podobně.

A hlavně na Vás všechny paní učitelky stále myslí a vzpomínají.  Přemýšlely jsme, jak pomoci předkolákům s přípravou do školy. V několika minulých článcích zde na webu jsme Vám dávala různé odkazy na webové stránky vhodné pro předškoláky. Podle reakcí Vás to zajualo, doufám, že Vám tyto stránky budou k prospěchu. Jak vás, všechny rodiče našich dětí znám,  věnujete  se svým dětem úplně ukázkově a  děti půjdou do školy skvěle připravené.

Vzhledem k tomu, že ještě dlouhou dobu se ve školce neuvidíme a s mnozí z Vás už do prázdnin vůbec nepřijdou, rozhodly jsme  se s p. učitelkami doručit předškoláčkům domu časopisy Kuliferda, se kterými ve školce pracujete. Paní učitelka Jitka každému předškolákovi jeho Kuliferdy zabalila. Musím  Vám prozradit, že při tom balení do tašek na každého jednotlivého kluka a holčičku, se kterými s Kuliferou pracovala, moc a moc vzpomínala. Pokud chcete, můžete si doma Kuliferdy dovyplnit a zpracovat. Paní učitelka Jitka Vám přeje, aby se Vám  to dařilo. Vzpomínají na Vás také  paní učitelky Mirka i Kačka. Ty si tak trochu zahrají na pošťáky a doručí  předškolákům Kuliferdy příští týden do Vašich schránek.

Poslední věc, kterou vám chci  napsat, je to, abyste neměli obavy, že předškoláci přijdou o své „Rozloučení s předškoláky“. Rozhodně považujeme za nutné pro  děti, ale i pro nás samotné se s každým osobně rozloučit. Bez rozloučení nemůžeme za  našimi milými předškoláky zavřít dveře školky. Stejně se nám po nich vždycky moc stýská i tak. Určitě uzavřením školek v březnu to nekončí a i ty děti, které už do školky do prázdnin nepřijdou, pozveme na rozloučení. Jakou to bude mít formu, se uvidí podle aktuální situace. Co ale  můžu prozradit předškolákům,  je to, že pro každého z Vás  chystáme překvapení. Těšte se!

Přeju Vám všem krásné dny. Ať Vám  jarní sluníčko svítí nejenom venku, ale i ve  Vašich rodinách doma a dokáže prosvítit a rozpustit  každý problém a  každou starost, která vás třeba potká. Užívejte si  ze všech sil společně strávené chvíle a hledejte  drobné radosti v každém dnu.

Myslím na  každého z Vás.

Lenka

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Pozvánka na Den otevřených lesů 2023

Akce KMŠ – září 2023

Obědy pro jihočeské děti

Krásné léto všem!

Přání na prázdniny

Upozornění na prázdniny