Tylovka v první linii

Níže uvedená reportáž pro oficiální zpravodajský kanál města měla být původně pouze o vaření pro seniory. S panem redaktorem Klokočkou, panem vedoucím školní kuchyně Tomešem a paní zástupkyní Bláhovou, jsme ale strávili příjemné dopoledne povídáním o mnohém ve škole jak na kameru, tak i mimo ni. Možná právě proto, že naši školu dobře zná jako tatínek dvou našich bývalých žáků Matěje a Emy.

Logicky ne vše se vešlo do krátkého sestřihu. Kromě kuchyně přišla samozřejmě řeč i na výuku. Jednak na výuku na dálku ve spolupráci vyučujících s rodiči a žáky, ale také na tu ve škole právě pro děti rodičů, kteří to nejvíc potřebují. Bavili jsme se o tom, jak pomáhají všichni pedagogové, tedy i paní vychovatelky a vychovatelé a asistentky a asistenti, jak pomoc nabídly i paní kolegyně z MŠ a v případě krize i kolegové ředitelé z ostatních škol. Samozřejmě k zajištění výuky je potřeba i spolupráce s nepedagogickými pracovníky, musí být zajištěn důkladný úklid a údržba, velké úsilí paní ekonomky a celého ekonomického úseku je za sháněním všech ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků a jak zaznělo již mnohokrát, mnozí pomáhají i jinak např. šitím roušek nebo jinou dobrovolnickou činností. Moc fajn je i spolupráce s vedením města a odborem školství.

Díky všem!

nebo