Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Program pro předškoláky v muzeu

 

Od druhého zářijového týdne chodí předškoláci z KMŠ do Prácheňského muzea na  vzdělávací program „S človíčkem do minulosti“. Děti se v průběhu šesti lekcí postupně seznamují  s muzeem a historií. Na začátku si děti prohlédly prostory muzea, dozvěděly se, jak se v muzeu správně chovat, co do muzea patří a co ne a podívaly se i do depozitáře na schované „poklady“.

V dalších lekcích se dozvěděly o pravěku, zkusily si mletí mouky jako pravěcí lidé a navlékali si talisman.  V lekci věnované středověku  děti hledaly v rytířském sále rytíře a tančily za zvuku loutny.  Další  setkání děti ještě čekají, všichni se vždy do muzea těší.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Pozvánka na Den otevřených lesů 2023

Akce KMŠ – září 2023

Obědy pro jihočeské děti

Krásné léto všem!

Přání na prázdniny

Upozornění na prázdniny