Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Program pro předškoláky v muzeu

 

Od druhého zářijového týdne chodí předškoláci z KMŠ do Prácheňského muzea na  vzdělávací program „S človíčkem do minulosti“. Děti se v průběhu šesti lekcí postupně seznamují  s muzeem a historií. Na začátku si děti prohlédly prostory muzea, dozvěděly se, jak se v muzeu správně chovat, co do muzea patří a co ne a podívaly se i do depozitáře na schované „poklady“.

V dalších lekcích se dozvěděly o pravěku, zkusily si mletí mouky jako pravěcí lidé a navlékali si talisman.  V lekci věnované středověku  děti hledaly v rytířském sále rytíře a tančily za zvuku loutny.  Další  setkání děti ještě čekají, všichni se vždy do muzea těší.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Kritéria k přijímání dětí do MŠ pro školní rok 2024/2025 a organizační pokyny

Předběžné výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025

Akademie ke Dni matek 9. 5. 2024 v 17:30 hod. v DFŠ

Plán akcí KMŠ – duben 2024

Kritéria k přijímání dětí do prvních tříd k plnění povinné školní docházky od školního roku 2024/2025 a informace k organizaci a průběhu zápisu povinné školní docházky

Prázdninový provoz 2024 mateřských škol