Prázdninová manéž za

Hurááááááááááá!

První školní den na Tylovce

Dnes jsme ve škole přivítali 76 nových prvňáčků. Společně s nimi máme ve škole 738 žáků celkem. V minigalerii najdete několik fotografií, více pak na stránkách  Města Písku.

Vážení kolegové, kolegyně, žáci a žákyně, rodiče, přátelé školy,

vítám vás dnes na začátku nového školního roku 2018/2019 v naší Tylovce.

Vítám u nás ve škole především paní starostku města Písku Mgr. Evu Vanžurovou a vedoucí odboru školství a kultury Ing. Marii Cibulkovou, které k nám přišly jednak pozdravit prvňáčky a také se přišly potěšit pohledem na moderní školu s vizí. Ta vize je být školou, kde si každý najdete to svoje.

Na konci roku jsem si opět trochu hrál se slovy a naši školu přirovnával k vlaku a školní rok k cestování v něm.

Vítám proto u nás na nádraží především naše nové spolužáky prvňáčky a jejich rodiče a přeji jim i sobě, aby k nám chodili se stejným nadšením jako dnes i dalších devět let. Přeji jim klidnou a zároveň objevnou a dobrodružnou cestu za poznáním.

Také pro naše nejstarší deváťáky bude cesta naším vlakem v tomto školním roce plná zajímavých momentů včetně přijímacího řízení na železniční akademie a závěrečného vypouštění páry.

Samozřejmě že i nám všem ostatním (výpravčím, průvodčím, vlakové četě, obsluze nádražní restaurace…) přinese školní rok 2018/2019 spoustu výzev a příležitostí.

Jako o každých prázdninách proběhly ve škole i mateřských školách práce na velké údržbě. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem provozním pracovníkům školy (především panu školníkovi Zochovi, pánům údržbářům Hrčkovi a Procházkovi, paním uklízečkám a kuchařkám a administrativním pracovnicím), dále pak všem pedagogickým pracovníkům a pracovnicím za příkladné nasazení a práci navíc při přípravě dnešního dne.

V letošním školním roce jsme nachystali novinku v podobě modernizované elektronická stravenkářky na objednávání obědů, která umí tisknout náhradní doklady při zapomenutí čipu. Připomínám, že podmínkou je vytvoření přístupu do systému strava.cz. Rádi vám pomohou v kanceláři ŠJ.

Budeme se letos soustředit na celý výchovně vzdělávací proces (na to co a jak se učíme), na dodržování školního řádu a použití moderních metod výuky. Krátkodobou a dlouhodobou koncepci školy naleznete všichni na našich webových stránkách, stejně jako další důležité informace.

A co dodat na závěr? Přeji nám všem vychované a po vědění toužící žáky, uznalé a spolupracující rodiče, nadšené a motivované pedagogy a nakloněného zřizovatele – prostě školu jako ze škatulky.

Mgr. Bc. Pavel Koc, ředitel školy