Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Dnes je sobota, 19. září, svátek má Zita, gratulujeme!

První školní den na Tylovce

Dnes jsme ve škole přivítali 76 nových prvňáčků. Společně s nimi máme ve škole 738 žáků celkem. V minigalerii najdete několik fotografií, více pak na stránkách  Města Písku.

 

Vážení kolegové, kolegyně, žáci a žákyně, rodiče, přátelé školy,

 

 vítám vás dnes na začátku nového školního roku 2018/2019 v naší Tylovce.

 

 Vítám u nás ve škole především paní starostku města Písku Mgr. Evu Vanžurovou a vedoucí odboru školství a kultury Ing. Marii Cibulkovou, které k nám přišly jednak pozdravit prvňáčky a také se přišly potěšit pohledem na moderní školu s vizí. Ta vize je být školou, kde si každý najdete to svoje.

 

Na konci roku jsem si opět trochu hrál se slovy a naši školu přirovnával k vlaku a školní rok k cestování v něm.

 

Vítám proto u nás na nádraží především naše nové spolužáky prvňáčky a jejich rodiče a přeji jim i sobě, aby k nám chodili se stejným nadšením jako dnes i dalších devět let. Přeji jim klidnou a zároveň objevnou a dobrodružnou cestu za poznáním.

 

Také pro naše nejstarší deváťáky bude cesta naším vlakem v tomto školním roce plná zajímavých momentů včetně přijímacího řízení na železniční akademie a závěrečného vypouštění páry.

 

Samozřejmě že i nám všem ostatním (výpravčím, průvodčím, vlakové četě, obsluze nádražní restaurace…) přinese školní rok 2018/2019 spoustu výzev a příležitostí.

 

Jako o každých prázdninách proběhly ve škole i mateřských školách práce na velké údržbě. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem provozním pracovníkům školy (především panu školníkovi Zochovi, pánům údržbářům Hrčkovi a Procházkovi, paním uklízečkám a kuchařkám a administrativním pracovnicím), dále pak všem pedagogickým pracovníkům a pracovnicím za příkladné nasazení a práci navíc při přípravě dnešního dne.

 

V letošním školním roce jsme nachystali novinku v podobě modernizované elektronická stravenkářky na objednávání obědů, která umí tisknout náhradní doklady při zapomenutí čipu. Připomínám, že podmínkou je vytvoření přístupu do systému strava.cz. Rádi vám pomohou v kanceláři ŠJ.

 

Budeme se letos soustředit na celý výchovně vzdělávací proces (na to co a jak se učíme), na dodržování školního řádu a použití moderních metod výuky. Krátkodobou a dlouhodobou koncepci školy naleznete všichni na našich webových stránkách, stejně jako další důležité informace.

 

A co dodat na závěr? Přeji nám všem vychované a po vědění toužící žáky, uznalé a spolupracující rodiče, nadšené a motivované pedagogy a nakloněného zřizovatele – prostě školu jako ze škatulky.

 

Mgr. Bc. Pavel Koc, ředitel školy

Stáhnout soubor

    12345678910

Další Aktuality

Roušky při výuce na 2. stupni již od pátku 18.9.2020!

Studenti vysokých škol nabízejí žákům doučování… Máte zájem?

Upřesnění k povinným rouškám ve škole od 10.9.2020

Do školy od zítra s rouškou!

1. září 2020 – první školní den na Tylovce

Přihlašování do kroužků