Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je pondělí, 30. března, svátek má Arnošt, gratulujeme!

Říjnový výlet do lesa

Říjnový výlet do lesa

Začátkem října jsme se vypravili na společný výlet s dětmi ze třídy Koťat z 9. MŠ. Autobus nás dovezl k Vodákovi, odkud se třída Koťat vypravila na vycházku  lesem směrem k Honzíčkovi. Cestou děti sbíraly různé přírodniny do košíčků a do batůžku, ve školce pak s nimi budou dále pracovat, určitě vyrobí krásné výrobky na výzdobu své třídy.

Děti ze Sluníček a Hvězdiček pokračovaly až na Živec, odkud jsme se vypravili k Vyhlídce píseckých lesníků. Tam  jsme si dali svačinu, proběhli se po lese a také jsme si naplnili batůžky barevnými listy a šiškami.  Dále jsme putovali  zpět kolem rozhledny Jarník a přes Sedlo pod Srní homolí  opět až k Živci.

Paní učitelky byly překvapené, jak i nejmenší,  čerstvě tříleté děti, krásně šlapaly a zvládly celou cestu.

Jsme rádi, že spojení 9. MŠ a KMŠ není pouze na papíře, ale že se začíná rozvíjet i spolupráce mezi třídami a učitelkami. Tento společný výlet byl takovou první „vlaštovkou“, do budoucna plánujeme další společné akce, kdy už  budeme mít i více shodného programu. Školní vzdělávací program KMŠ se jmenuje „Tvoříme mosty“ a právě tyto společné aktivity pomáhají dětem i dospělým budovat  pomyslné mosty mezi sebou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Námět pro činnosti s předškoláky

INFORMACE PRO RODIČE – OŠETŘOVNÉ

Co dělat s dětmi doma při karanténě?

Pohádka pro děti v karanténě

Aktuální výzva Města Písek

Úřední hodiny – potvrzení o ošetřovném – úprava