Dnes je neděle, 20. ledna, svátek má Běla, gratulujeme!

Stanovisko ÚOOÚ ke zveřejňování fotografií na webu školy

Kolem nových pravidel na ochranu osobních údajů toho bylo mnoho napsáno a diskutováno, teprve nyní zveřejnil Úřad na ochranu veřejných údajů své stanovisko ke zveřejňování fotografií ze školních akcí na webu školy (zcela jistě jde i o paralelu se školním časopisem).

Ve zkratce: V případě uveřejnění fotografií žáků na webových stránkách školy se o zpracování osobních údajů žáků nejedná, pokud fotografie zachycují pouze průběh školních akcí, nikoli podobizny jednotlivých žáků, a jsou označeny pouze názvem dané školní akce. Tento postup nelze považovat za zásah do práva na ochranu osobních údajů a k porušení zákona č. 101/2000 Sb. tedy nedochází.

Celý článek zde.