Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Výlet dětí z KMŠ na Mehelník

Děti z Křesťanské mateřské školy se ve čtvrtek 30. května vydaly se svými učitelkami do píseckých lesů. S naší školkou  jezdíme na výlety především do nejbližšího okolí Písku, neboť se nám zdá důležité poznat naše krásné město a krajinu kolem něj. Je zde mnoho skvělých  možností, kam se vydat. Často nás překvapuje, že děti se svými rodiči cestují po celé republice i do zahraničí, ale nikdy se nevypraví třeba na  Jarník či na Mehelník.

Proto jsme pro děti uspořádali výstup na nejvyšší vrchol Píseckých hor. Již dva dny předem jsme si ve školce vyprávěli pohádku O krásné Matyldě a loupeživém rytíři Kleofášovi z Mehelníku. Pak se nám ve školce objevil na kůře psaný dopis od lesního skřítka Pimona. V den výletu, poté, co nás autobus přiblížil k rozcestí u Dobré vody, jsme se v dopisu dočetli, že máme cestou splnit šest úkolů a možná nás bude čekat na vrcholu Mehelníku překvapení.

Naše trasa vedla přes  Malou brašnu, Velkou brašnu na vrch Mehelník. Dětem se podařilo všechny úkoly cestou splnit, takže nás již čekalo jen vrcholové hledání Pimonovy sluje a loupežnického stolu.  Děti byly úžasně šikovné, proto je na loupežnickém stole čekala odměna.  Pohádková kuchařka Matylda pro děti upekla výborné povidlové buchty. Skřítek Pimon každému dítěti daroval lízátko a hlavně památeční medaili na krk s obrázkem cesty a textem „ Výstup na horu Mehelník“.

Všechny děti, i ty úplně nejmladší, zvládly  celou dlouho cestu na kopec a také zpáteční cestu z kopce až k rozcestí U srdce, kde už na nás čekal pan řidič s autobusem. Děti i paní učitelky byly po návratu z výletu docela unavené, ale  všichni byli nadšeni  z dopoledne krásně prožitého v pohádkových píseckých lesích.

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Akce KMŠ březen 2024

Hledáme uklízečku/uklízeče do ZŠ

Den otevřených dveří v 1. třídách

Tylovka je fakultní školou Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity

Akce KMŠ únor 2024

Moře s KáMoŠem