Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je středa, 26. února, svátek má Alexandr, gratulujeme!

Výstava Bramborové potěšení

Výstava Bramborové potěšení

Každý podzim a jaro vyhlašujeme v KMŠ téma výstavy – společného tvoření dětí a rodičů. Děti mají za úkol doma s rodiči vytvořit jakýkoliv výrobek na dané téma  a přinést do školky, kde všechny výrobky vystavíme. Po uplynutí daného termínu všechny děti dostanou diplom. Výrobky nijak nehodnotíme, což motivuje rodiče, aby se nebáli nechat tvořivost na dětech a nesnažili se mít „nejhezčí“ výtvor.  Pro každého je nejhezčí právě vymýšlení, co se vyrobí a  společné tvoření. To je také smysl celé akce, motivovat  rodiče společně s dětmi něco pěkného a originálního vytvořit.

Letošní  podzimní téma bylo „Bramborové potěšení“. Ani jsme netušili, kolik různých zajímavých výtvorů se dá vyrobit z obyčejných brambor. Všechny výrobky máme ve školce vystavené, máme tu bramborové ježky, sněhuláky, myšky, opičky, auta, bramborová tiskátka, bramborové panenky a panáčky, dokonce i bramborového hokejistu a další úžasné nápady.

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ březen 2020

Karneval v Křesťanské MŠ

Výroba keramiky v KMŠ

Děti z KMŠ ve školní knihovně

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2020/2021

Plán akcí KMŠ únor 2020