... a kam vyrazíš o prázdninách ty?

Hurá do školy!

Dnes je neděle, 12. července, svátek má Bořek, gratulujeme!

Afrika – vernisáž výstavy školní minigalerie

Od úterý 25.2.2020 se chodba v přízemí u hlavního vchodu zaplnila lvy, antilopami, slony, ale i dalšími africkými artefakty jako jsou domorodé masky a bubínky. Jsou zde totiž vystaveny výtvarné práce, které vznikaly v loňském roce jednak v hodinách výtvarné výchovy, jednak v rámci výtvarného kurzu v přírodě.

Motivy, které na zdech uvidíte, se chystáme na jaře přenést po dohodě  s nájemníky na zdi průchodu ve směru do Tyršovy ulice. Vchod se tak stane důstojnou branou do školy, kde se výtvarnému umění daří.

Na vernisáž přijal pozvánku náš milý host zoolog RNDr. Karel Pecl, externí pracovník Záchranné stanice živočichů Makov na úseku environmentální výchovy a stálý spolupracovník Prácheňského muzea v Písku. Kromě úvodního slova si připravil pro výtvarníky přednášku o své expedici do JAR a Namibie. Vše doprovodil také fotografiemi, domorodou hudbou a zvuky zvířat. A také jsme se dozvěděli, jak dělá žirafa…

Bylo to povedené tvoření o povídání.

Děkujeme všem výtvarníků, dále všem, kteří se podíleli na instalaci výstavy a samozřejmě všem pedagogům pod vedením paní učitelky Šrůtové a paní učitelky Hralové.

IMG_0014IMG_0016IMG_0029IMG_0032IMG_0037IMG_0044IMG_0047IMG_0056IMG_0059IMG_0063IMG_0069IMG_0074