Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Dnes je úterý, 24. listopadu, svátek má Emílie, gratulujeme!

Počasí

Cambridge exams 2017

Certifikáty Cambridge Exams na Tylově škole byly předány

Ve středu 15. března byly v aule Tylovy školy slavnostně předány certifikáty z mezinárodních zkoušek z angličtiny Cambridge Exams. Naši žáci zkoušku skládali v sobotu 21. ledna po téměř půlroční poctivé přípravě. Někteří žáci skládali již druhou a třetí úroveň. Na certifikáty jsme nedočkavě čekali celých šest týdnů. Testy jsou totiž posílány k vyhodnocení do Cambridge v Anglii. Tam jsou také vystaveny certifikáty a v zapečetěných obálkách jsou posílány zpět.

V aule školy se sešli žáci, kteří zkoušku skládali, ale také jejich rodiče a sourozenci. Na úvod předávání zazpíval školní pěvecký sbor a potom už si jednotliví žáci chodili pro výsledky svého snažení. V kategorii Movers ( 6. – 7. třída) certifikát převzali: Markéta Kuntová, Kryštof Vazač, Jakub Včelička, Ema Šanderová a Natálie Habichová, v kategorii Flyers ( 8. + 9. třídy)  Nela Vondráková, Tereza Štědronská, Alena Dešková, Danila Hincu, Adam Brodský. Pro žáky devátých ročníků bude certifikát z této zkoušky důležitý také u přijímacího řízení na střední školy.

V příštím školním roce se kurz přípravy na Cambridge Exams opět rozběhne a pevně doufáme, že bude velký zájem. Současně také bude pokračovat příprava  na podobnou zkoušku z němčiny. Nabyté jazykové znalosti mohou děti využít nejen ve škole, ale i na různých akcích – jazykový kurz, mezinárodní projekt Edison, který se na naší škole uskuteční v květnu, ale i na zahraničních zájezdech, které pro děti pořádáme.

Všem žákům, kteří úspěšně složili zkoušku, přejeme, aby se jim ve studiu angličtiny i nadále dařilo a aby své znalosti vždy úspěšně použili. Blahopřejeme !

 

Bc. Pavlína Reinišová

ZŠ J.K.Tyla, Písek

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Pravěký messenger funguje

Pokyny pro 1. a 2. třídy od 18.11.2020

PRAVĚKÝ MESSENGER NA TYLOVCE

Tablety pro podporu distanční výuky pro žáky

Na objednávky oblečení Tylovka jen už jen týden…

Kdo vám může ještě v Písku pomoci?