Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je středa, 23. října, svátek má Teodor, gratulujeme!

Děti z KMŠ v Domovince

Vánoční doba se již chýlila ke svému konci, když vyrazily děti z Křesťanské mateřské školky s vánočním vystoupením do Domovinky. Vzhledem k tomu, že před Vánocemi měli dědečkové a babičky více různých aktivit, nechali jsme si naši návštěvu až na dobu kolem tříkrálového svátku.

Děti předvedly program s písničkami a básničkami, jehož tématem bylo ztvárnění vánočního příběhu. Kluci a holčičky byli převlečeni za Marii s Josefem, anděly, hvězdu, pastýře, beránky a ovečky.  Obyvatelům Domovinky se celé vystoupení líbilo, nejvíce všichni tleskali písni Hvězda zářila, kterou děti doprovázely cinkáním rolniček. Na závěr jsme si ještě Vánoce připomněli společným zpěvem několika lidových koled. Byli jsme velmi rádi, že se klienti Domovinky přidali a zpíval celý sál.

Nakonec děti rozdaly babičkám a dědečkům vlastnoručně vyráběné dárky – malé stromečky na barevném podkladě. Všem obyvatelům Domovinky děti popřály přáním, které samy ráno vymyslely: „Hodně štěstí, zdraví, ať Vás život baví“. Doufáme, že naše vystoupení seniory opravdu bavilo a těšíme se, až za nimi přijdeme s dětmi znovu s dalším programem.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Říjnový výlet do lesa

Postup při výskytu vší ve škole

Plánované akce KMŠ – říjen 2019

Plán akcí KMŠ na ZÁŘÍ 2019

Organizační změna – sloučení 9. mateřské školy a Křesťanské mateřské školy

Mapa mateřské školy – Analytická zpráva 2018/2019