Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Energetická gramotnost v 9. třídách

Ve čtvrtek 04.05.2017 se všichni žáci 8. a 9. tříd v naší škole zúčastnili interaktivní přednášky na téma „Energetická gramotnost“, týkající se energetiky, kterou pořádala Fakulta elektrotechniky ČVUT Praha ve spolupráci s ČEPS, a.s.,  Ministerstvem průmyslu a obchodu.

 

Cílem akce bylo vysvětlit, jak funguje energetika, proč je pro nás tak zásadní a s jakými základními problémy se musíme potýkat a proč a také jak musíme všichni s energií šetřit. Byly představeny státní priority v oblasti energetiky v porovnání s prioritami okolních zemí a různých environmentálně zaměřených skupin v naší zemi i za hranicemi.

 

V závěru akce byla připravena zajímavá vědomostní soutěž o ceny, které aktivně využila většina žáků.

 

Tato akce tak tematicky navazovala na exkurzi v JE Temelín, kterou navštívili žáci 9. tříd v dubnu 2017 a bude pokračovat na přelomu května a června přednáškou pana Karlovského ze SÚRAO (Správa úložišť radioaktivních odpadů).

 

Ing. Hana Divišová, Ph.D.

Stáhnout soubor

    20170504_100704[1]20170504_110615[1]20170504_112224[1]

Další Aktuality

Strážní andělé

Program třídních schůzek 26.9.2023 a vyúčtování příspěvku Spolku rodičů

Goistické Kameny v po šesté Písku

Pozvání na třídní schůzky a na schůzku třídních důvěrníků

Úspěchy v soutěži v programování

Naše škola zavádí program KiVa!