Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

INFORMACE PRO RODIČE – OŠETŘOVNÉ

V Senátu prošel návrh na rozšíření ošetřovného. Nově by mělo být zaměstnancům propláceno po celou dobu uzavření škol a dalších zařízení. Rozšiřuje se také nárok na ošetřovné, a to pro všechny děti mladší 13 let. Změny budou platné pouze po dobu trvání mimořádných opatření vlády pro boj s epidemií COVID-19. Rodičům žáků do 13 let tedy můžeme vystavit také tiskopis na ošetřovné. V případě zájmu si o tiskopis pište na email: veronika.hodikova@zstylova.cz, uveďte jméno a příjmení žáka a třídu.  Rodiče dětí z MŠ si o tiskopis mohou napsat přímo na mail vedoucí učitelky MŠ. Více informací zde 

Rodič (netýká se OSVČ) obdrží od školského zařízení tiskopis, který vyplní a podepíše (v dokumentu část B) a předá nebo elektronicky zašle (fotka, sken formuláře) svému zaměstnavateli. Návod, jak postupovat při žádání o ošetřovné ZDE.

DŮLEŽITÉ: Žádost se vyplňuje pouze na začátku péče, v okamžiku kdy rodič o ošetřovné poprvé žádá. Bude tedy jen jedna pro celé období péče, do znovuotevření školských zařízení. Vždy po skončení každého kalendářního měsíce pak bude rodič vyplňovat tiskopis Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení. V tomto tiskopisu vyplní dny, ve které pečoval o dítě. Nově je totiž možné, aby se pečující na ošetřovném střídali. Musí být tedy jasné, kdy byli doma s dětmi nebo hendikepovaným a kdy chodili do práce. Za tyto dny pak dostane namísto ošetřovného mzdu nebo plat.  Pečující osoba předkládá tiskopis svému zaměstnavateli, který ho po doplnění příslušných údajů předá příslušné OSSZ. Výkaz je nutné vyplňovat každý měsíc.Tiskopis k tisku a ručnímu vyplnění ZDE, interaktivní formulář ZDE.

Rodič OSVČ – finanční příspěvek pro OSVČ ve výši 424 Kč za každý den v karanténě/ošetřování člena rodiny – jde o obdobu ošetřovného u zaměstnanců. Vyplácet ho bude Ministerstvo průmyslu a obchodu.Více informací pro rodiče OSVČ ZDE 

Kdo z rodičů bude mít o potvrzení pro OSVČ zájem –  pište prosím na email: veronika.hodikova@zstylova.cz (uveďte jméno žáka a třídu) pro vystaví potvrzení vedoucí učitelky – pište prosím na jejich emaily.

 

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Zápis z losování žadatelů o přijetí dítěte k základnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 ze dne 16. 4. 2021

Seznam žadatelů/dětí pod přiděleným registračním kódem přijatých k základnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022

Informace k zápisu do MŠ

BAREVNÝ TÝDEN

Tyláček, všech čtenářů miláček…

Předběžné výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2021/2022