Dnes je pondělí, 21. září, svátek má Matouš, gratulujeme!

Karneval v Křesťanské MŠ

Karneval v KMŠ

Ke každému únoru patří  maškary a karnevalové veselí. V Křesťanské mateřské škole probíhá karneval tradičně  vždy přesně na masopustní úterý, tedy  poslední úterý před popeleční středou.

I v letošním roce se nám školka zaplnila piráty, policisty, kovboji, indiány. Měli jsme i zastoupení zvířecí říše, byli tu včelky, berušky, motýlci a dokonce lev. Samozřejmě  k nejoblíbenějším maskám patří postavy z pohádek a dětských filmů, takže se to tu hemžilo také princeznami,  vílami, přišli rytíři i princové, různí akční hrdinové i hrdinky, mořská panna, a další nápadité masky, jako třeba potápěč s veškerým vybavením.

Převlečené byly i paní učitelky. Ve třídě Sluníček se  učitelky převlékly za roční období a zahrály dětem  krátkou pohádku o tom, jak se roční období přela o vládu nad přírodou. Naštěstí zasáhl Pan rok a vše dal do pořádku. Děti pak mohly splnit pro každé roční období jeden společný úkol  a odměnou  za splnění byl nalezený poklad.

Děti  v obou třídách si užily společný tanec, představení masek, různé soutěže. Samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení od maminek. Karneval byl velmi hezký, těšíme se na příští.