Kdo si hraje (basketbal), nezlobí…

Včera a dnes byly na školních chodbách 1. a 2. stupně uvedeny do provozu dva basketbalové trenažéry.

Slibujeme si od nich, že přinesou zábavu nejen nadšencům košíkové. Také chceme dát žákům další možnost odložit o přestávkách mobily (žáci mohou také o velké přestávce např. chodit cvičit do velké tělocvičny, rádi bychom chodili časem i ven na dvůr nebo do atrií).

Jedná se o speciální zařízení vybavené dvěma koši se síťkami, ocelovým rámem, zadní odrazovou deskou a herní plochou z textilní tkaniny. Ta je konstrukčně uzpůsobena a nasměrována tak, aby se hozené míče vrátily zpět k hráčům, a ti mohli pokračovat v dalším hodu. Díky svítící tabuli je možno sledovat vzájemné skóre a časomíru. Basketbalový trenažér díky svým vlastnostem slibuje hodiny zábavného a intenzivního soutěžení.

Pravidla používání si dali dohromady členové školního parlament. O hru je o přestávkách velký zájem, snažíme se nastavit vše tak, aby byl provoz co možná nejpříjemnější pro všechny ve škole.

Hru si vyzkoušeli s nadšením i vyučující, vedení školy a členové školské rady :-)

20191014_11414820191014_11415820191014_11421520191014_123641