Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Krásné léto všem!

Dobrý den děti, žáci a žákyně, kolegové a kolegyně a všichni, kdo právě čtete tyto řádky.

 

V posledních letech se stalo tradicí sladit téma závěrečné řeči s grafikou našeho webu. Letos jsme se sladili s tématem Divokého západu (indiánů a kovbojů) i v rámci našeho slavnostní setkání s pracovníky školy. To vám byla legrace.

 

Pan Peterek, administrátor našich webových stránek, opět vybral prázdninový námět, který tu ještě nebyl.

 

Já jsem především rád, že je Tylovka součástí Klidného Jihu :-)

 

Já mám tématiku westernů moc rád. Vyrostl jsem stejně jako moje celá generace na knihách Karla Maye, takže mými dětskými hrdiny jsou jistě Old Shatterhand, Vinettou a jejich společníci. Fascinovalo nás dobrodružství, obdivovali jsme jejich statečnost a férovost. Znali jsme jména jejich koňů, pušek, bloudili prstem v mapách a učili se indiánská slova.

 

Zdravím tímto naše absolventy v devátých třídách, kteří po prázdninách vyrazí do světa na zkušenou. Dalo by se říci, že stejně jako pionýři Divokého západu budou dobývat svět a snažit se v něm vykolíkovat a zabrat svůj prostor. Zdravím také naše malé greenhorny, která mají za sebou první rok školní docházky. Všichni ukázali, že se v prérii neztratí.

 

Děkuji vám všem, dětem, žákům, pedagogům, nepedagogům, rodičům a přátelům školy za spolupráci a péči o náš ranč, přeji vám všem ještě jednou krásné léto, užijte ho ve zdraví a načerpejte síly. Objevte své poklady na stříbrných jezerech, přespěte v týpí, uvařte si na ohni, poznávejte krásy krajiny v sedle…

 

A světu kolem nás bych jistě přál méně koltů pověšených proklatě nízko a více vykouřených dýmek míru.

 

Po letní pauze na shledanou v pondělí 4. září 2023.

 

Howgh, domluvil jsem! (pro letošní školní rok)

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Ladovská zima i na Tylovce

Nabídka volného místa na 11.MŠ Na Ryšavce trvá

Adventní kalendář KMŠ pro rodiny

Plán akcí KMŠ na prosinec 2023

Charitativní andílci nejen ve škole na jarmarku…

Stávka 27. 11. 2023 potvrzena