Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Krásné prázdniny a klidné léto všem!

Léto budiž pochváleno!

 

Tak obvykle končím své předprázdninové zamyšlení, dnes tak začínám. Končí totiž školní rok, ve kterém bylo vše vzhůru nohama, na vše jsme se koukali novou perspektivou a zažívali mnohé veletoče.

 

Také se vedla debata, zda náhodou nezrušit prázdniny. Od prvního momentu, kdy tahle myšlenka zazněla, jsem byl kategoricky proti. Tvrdím, že školní rok 2020/2021 byl vůbec tím nejnáročnějším, který jsme zažili. Jsem přesvědčený, že většina z vás žáků, rodičů a učitelů si vedla výborně a že jste odvedli skvělou práci. A zasloužený šlofíček po náročné práci být musí! Ostatně pan ministr Plaga toto vyjádřil i ve své včerejší zdravici a poděkování, které adresoval všem pracovníkům ve školství. Doslova cituji: „Vážení pane řediteli, vážené paní učitelky a páni učitelé, vážené zaměstnankyně a zaměstnanci škol, chci vyjádřit obrovské poděkování vám všem za skvěle odvedenou práci v uplynulém a naprosto mimořádném školním roce. Moc vám všem děkuji za vaše úsilí a velmi si vaší práce vážím. Přeji vám pohodové prožití letních prázdnin, je to pro vás zasloužený odpočinek).

 

Pan Peterek, správce školního webu, nás letos všechny poslal k moři a pod vodní hladinu. I to je myslím velmi symbolické. Vždyť jsme tak trochu žili jako v akváriu, obličejových masek jsme si jako potápěči užili také více, než by se nám mohlo líbit. Důležité je ale hlavně to, že vrak škuneru, který plul pod vlajkou s číslem 19, pomalu ale jistě klesá ke dnu. Doufejme tedy jen, že jej na podzim neodhalí nějaký velký odliv…

 

Jsem rád, že nad naším společným školním mořem září sluneční paprsky, že je nálada dobrá a všichni se usmívají. Jak píši výše, společnou poctivou prací na dálku i na blízko jsme objevili mnohé poklady a odnášíme si bohatství, které spočívá v našich nových dovednostech a zkušenostech, ty nám nikdo nevezme.

 

Loučíme se dnes s žáky 9. tříd, které jsme doufám dobře připravili na potápěčské mise do možná méně klidných a divočejších vod. Stejně tak nás opouštějí i někteří žáci 5. a 7. tříd, kteří odcházejí na víceletá gymnázia. Dnes bude moře asi slanější od jejich slz… Ale vždy, když něco končí, něco jiného začíná. Tak vzhůru na palubu, dálky volají, jak se zpívá v jedné námořnické písni.

 

První velké vysvědčení si domu ponesou naši nejmladší prvňáčci. Obdivuji jejich letošní nasazení a podle zpráv od jejich třídních učitelů jsou z nich již čtenáři, spisovatelé, počtáři a objevitelé. Mám z nich společně s jejich učiteli a rodiči velkou radost.

 

Chci na závěr poděkovat všem, kteří umožnili, aby naše potápěčská expedice dopadla dobře. Jsou to všichni ti, kteří pracují v zázemí a zákulisí školy. Bez nich bychom se neobešli.

 

Přeji vám všem krásné léto, užijte ho ve zdraví a načerpejte síly.

 

Naše podmořské akvárium znovu otevírá po letní pauze ve středu 1. září 2021 v 8:00 hodin.

 

Těším se na vás.

 

 

PS: Speciální poděkování patří žákyním Vendule a Martině Haškovým, které nám upekly na rozloučenou báječný dort ke slavnostní kávě. Děkujeme.

Stáhnout soubor

    dortJKT9.A9.B

Další Aktuality

Letní příměstské tábory 2024

Hledáme uklízečku/uklízeče do ZŠ

Karneval školní družiny

Den otevřených dveří v 1. třídách

Pozvánka na akci V tanečním rytmu 2024

Celoškolní projektový den civilní ochrany