Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je neděle, 22. září, svátek má Darina, gratulujeme!

Mikuláš v KMŠ trochu jinak

 

Svatý Mikuláš trochu jinak.

Opět nastal svátek sv. Mikuláše. Některé děti se na něj těší, některé se bojí událostí, které je možná doma, ve školce či jinde čekají. V Křesťanské mateřské školce již několik let prožíváme  tento hezký svátek trochu jinak, než je možná obvyklé. Zdá se nám zbytečné a  nesmyslné děti  strašit  čerty a hrozit jim nějakými nereálnými důsledky jejich činů.  Některé děti se bojí dokonce i převlečeného Mikuláše, té vysoké postavy s vousy a ve zvláštním obleku. Když pak mají před něj předstoupit s básničkou či písničkou, často se to neobejde bez pláče a stresu.

Z těchto důvodů slavíme v naší školce svatého Mikuláše trochu jinak. Snažíme se přiblížit dětem Mikuláše jako postavu hodného člověka, který kdysi žil a nám dnes může být příkladem v lásce k bližním, pravdivosti a vlídnosti. Určitě neobdarovával nikoho „za odměnu“, naopak, byl příkladem nezištného člověka, který  uměl dávat ze skutečné lásky k druhým. Mikulášská nadílka samozřejmě u nás ve  školce nechybí, ale je součástí vyprávění a společné dramatizace některé z legend ze života sv. Mikuláše. Letos jsme si třeba ve třídě Sluníček hráli a znázornili legendu o záchraně obyvatel města Myra před hladem. Vyprávěli a hráli jsme si na to, jak do „města“ připlula „loď s pytli obilí“ a hladovějící lidé byli za pomoci svatého Mikuláše zachráněni. Jen děti nakonec po vyložení pytlů z lodi a jejich rozvázání nenalezly obilí, ale pytlíky s opravdovou mikulášskou nadílkou.  Děti si  kromě nadílky odnáší i vědomí toho, že je dobré navzájem si naslouchat, pomáhat a důvěřovat v pomoc bližních.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ na ZÁŘÍ 2019

Organizační změna – sloučení 9. mateřské školy a Křesťanské mateřské školy

Mapa mateřské školy – Analytická zpráva 2018/2019

Pohled MŠMT na spaní v mateřské škole

Upozornění na prázdniny

Výlet dětí z KMŠ na Mehelník