Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je středa, 26. února, svátek má Alexandr, gratulujeme!

Novinka (nejen) ve školní jídelně

Novinka ve školní jídelně

V průběhu prázdnin byl vyměněn starý objednávkový terminál za nový typ elektronické stravenkářky.

Nový typ elektronické stravenkářky BIANCO toho umí mnohem více než starý terminál a přinese všem více informací a možností.

 1. má velký grafický displej
 2. má intuitivní dotykové ovládání
 3. má možnost zobrazit jídelníčky na dobu 1 měsíce
 4. poskytuje informace o stavu konta strávníka
 5. poskytuje přehled o stavu objednávek
 6. objednací box má možnost automaticky vydat náhradní stravenku při zapomenutí čipu

DŮLEŽITÉ:

Vydávání náhradních stravenek při zapomenutí čipu bude řešeno už pouze touto elektronickou cestou. Z tohoto důvodu musí mít všichni strávníci zřízen přístup do objednávacího systému www.strava.cz a znát svoje heslo (většina žáků školy má to již zařízeno).

Tento přehledný informační servis pro rodiče umožňuje:

 • potvrzení objednávky
 • informace o stavu účtu
 • měsíční přehledy
 • upozornění na nevyzvednutou stravu
 • individuální spotřební koš

 

Prvotní přístup včetně zadání hesla (volí strávník nebo jeho zákonný zástupce) a e-mailové adresy pro zasílání informací ze systému musí proběhnout v kanceláři ŠJ u paní účetní B. Smutné. Heslo si může poté každý později měnit zcela libovolně bez nutnosti návštěvy kanceláře ŠJ. V případě zapomenutí čipu musí strávník pro přihlášení do stravenkářky toto heslo znát, jinak náhradní doklad vydat nelze.

Prvotní přístup lze vyřídit v pracovní době kanceláře školní jídelny od 6:00 do 14:30 hodin každý pracovní den včetně tohoto přípravného týdne.

Na měsíc září 2018 bude stanoveno přechodné období na zřízení přístupů pro všechny a testování systému. Pracovníci školní jídelny jsou připraveni pomoci všem, ovládání je ale opravdu jednoduché a bezproblémové.

Ostrý provoz bude zahájen od 1.10.2018. Tisk náhradních dokladů bude od tohoto data v každém kalendářním měsíci zdarma dvakrát. Třetí a každý další tisk bude dále zpoplatněn ve výši 5,-Kč, tento správní poplatek bude sloužit na pokrytí nákladů spojených s tiskem. Při nouzovém vydávání náhradních dokladů v kanceláři (nikdo se nemusí bát, že zůstane bez oběda, i když nebude mít čip a zapomene heslo…) bude zachován dosavadní systém placení. Pro naše prvňáčky samozřejmě platí maximální pomoc v kanceláři školní jídelny.

Tato pravidla jsou součástí aktualizovaného školního řádu. Jde o běžný a doporučovaný model používaný ve školách vybavených tímto zařízením.

Rodiče se mohou se systémem seznámit v rámci návštěvy kanceláře ŠJ nebo v rámci prvních třídních schůzek 25.9.2018.

Více informací o objednávkovém modulu naleznete v přiloženém souboru.

Didaktická vylepšení najdete také na schodištích. Opakování je matka moudrosti :-)

Děkujeme za pochopení a sdílení vize moderní školy, kde si každý najde to svoje.

Informace o stravenkářce BIANCOStáhnout soubor

  stravenkypravidlavyjmenovana slova

Další Aktuality

Žádost KÚ o předání informací

Hledáme zástup na pozici školníka do ZŠ

Obecně závazné vyhlášky k obvodům ZŠ a MŠ pro přijímací řízení 2020

Večerní orientování po škole

Tylovka na festivalu Stříbrný vítr

Karneval školní družiny