Dnes je sobota, 19. září, svátek má Zita, gratulujeme!

Nový kroužek ve škole GO!

Vážení rodiče,

dne 9.1. 2020 na naší škole otevíráme kroužek deskové hry go. Hra go vznikla v 2. tisíciletí př. n. l. v Číně.
 „Jsou -li šachy považovány za hru královskou, pak go je hrou císařskou“, prohlásil mistr světa v šachu Emanuel Lasker.
V čem je tato hra tak výjimečná?
Go je logická hra, která vyžaduje strategické myšlení, emoční rovnováhu a soustředěnou mysl. Během hry na desce proběhne spousta proměn – vzestupů a pádů, malých proher a dočasných vítězství. Cílem je překonat běžné lidské nepřátele, jako je chamtivost a hněv. O vítězi partie go zdaleka nerozhoduje jen logické myšlení či IQ hráče. Stejně tak důležitá je vytrvalost, schopnost vcítit se do myšlení soupeře, intuice, schopnost zkrotit své emoce, ale také rozhodnost a důvtip.
O hře go se dá mluvit nejen jako o sportu, ale také jako o kultuře a společenské zábavě. V Koreji patří výuka hry go do osnov základních škol. Tento kroužek je otevřen se spoluprací s Českou asociací hráčů go.
Přihlášku naleznete v příloze. Mohou se hlásit i žáci jiných škol.

Luděk Žďánský, DiS

PřihláškaStáhnout soubor