Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je neděle, 15. prosince, svátek má Radana, gratulujeme!

Nový kroužek ve škole GO!

Vážení rodiče,

dne 9.1. 2020 na naší škole otevíráme kroužek deskové hry go. Hra go vznikla v 2. tisíciletí př. n. l. v Číně.
 „Jsou -li šachy považovány za hru královskou, pak go je hrou císařskou“, prohlásil mistr světa v šachu Emanuel Lasker.
V čem je tato hra tak výjimečná?
Go je logická hra, která vyžaduje strategické myšlení, emoční rovnováhu a soustředěnou mysl. Během hry na desce proběhne spousta proměn – vzestupů a pádů, malých proher a dočasných vítězství. Cílem je překonat běžné lidské nepřátele, jako je chamtivost a hněv. O vítězi partie go zdaleka nerozhoduje jen logické myšlení či IQ hráče. Stejně tak důležitá je vytrvalost, schopnost vcítit se do myšlení soupeře, intuice, schopnost zkrotit své emoce, ale také rozhodnost a důvtip.
O hře go se dá mluvit nejen jako o sportu, ale také jako o kultuře a společenské zábavě. V Koreji patří výuka hry go do osnov základních škol. Tento kroužek je otevřen se spoluprací s Českou asociací hráčů go.
Přihlášku naleznete v příloze. Mohou se hlásit i žáci jiných škol.

Luděk Žďánský, DiS

PřihláškaStáhnout soubor