Dnes je pondělí, 22. dubna, svátek má Evžénie, gratulujeme!

O všem si lze povídat

Každý z nás musí občas řešit nějaké větší či menší problémy. Je možné, že i ty ses dostal do nějakého konfliktu se svým okolím nebo nepříjemností ve škole a někdy máš problém i sám se sebou. Možná, že i ty jsi v něčem selhal, někoho zklamal, udělal jsi něco, co nebylo úplně správné.

Nyní prožíváš pocity, které nejsou příliš radostné a možná, že ani nevíš, jak tuto situaci řešit a svůj stav vylepšit. Nauč se o svých pocitech a problémech povídat. Ve svém okolí určitě najdeš někoho, komu se můžeš svěřit s tím, co cítíš, co tě trápí a co tě třeba i mrzí. Je to rozhodně nejlepší, co pro sebe v danou chvíli můžeš udělat. Ten, kdo tě bude poslouchat, ti možná poradí, a nebo má sám zkušenost, jak podobné problémy či trápení řešit. Mimochodem, umění naslouchat je jedna z dobrých vlastností pravého přítele.

Pokud se zdá, že tvé problémy nemůže nikdo z tvých známých slyšet, vzpomeň si, že existuje linka důvěry pro mládež, kam můžeš zdarma zavolat. Telefonní číslo této linky je 0800 155555.