Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Opožděný vánoční dárek pro seniory v Domovince

Stalo se již tradicí, že děti z Křesťanské mateřské školy chodí navštívit babičky a dědečky v Domovince se svým vánočním vystoupením. Vzhledem k tomu, že před vánočními svátky  mívají v zařízeních pro seniory takovýchto akcí vždy více, chodíváme s dětmi z naší školky potěšit obyvatele domova vždy v prvním lednovém týdnu, kdy teprve Vánoce pomalu doznívají.

Děti si připomenou, že pod  vánočními stromečky ve školce i doma našly spoustu krásných dárků a že je hezké, když také ony samy někomu nadělí dárek. Právě  takové vystoupení dětí  a předání přáníček k novému roku je pro staré lidi vždy  milým dárečkem.

V pátek 10. ledna jsme se tedy s dětmi vypravili do Domovinky.  Bohužel několik dětí po Vánocích onemocnělo, takže jsme byli  v menším počtu, než je obvyklé. Ale přesto  děti celé vystoupení krásně zvládly. Program se jmenoval „Jak zvířátka slavila Vánoce“. Děti byly převlečené za zvířátka, zpívaly písně, hrály na nástroje, přednášely básně  a na závěr babičkám a dědečkům popřály mnoho zdraví a štěstí. Všem přítomným  obyvatelům i zaměstnancům Domovinky se  vystoupení dětí velmi líbilo. Divili se, jak si i ty nejmenší děti pamatují poměrně dlouhé texty písniček a jak je dokáží doprovodit hrou na rytmické nástroje. Když jsme viděli úsměvy na tvářích babiček a dědečků, byli jsme spokojeni, že náš  „povánoční“  dárek udělal obdarovaným tak velkou radost.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Kritéria k přijímání dětí do MŠ pro školní rok 2024/2025 a organizační pokyny

Předběžné výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025

Akademie ke Dni matek 9. 5. 2024 v 17:30 hod. v DFŠ

Plán akcí KMŠ – duben 2024

Kritéria k přijímání dětí do prvních tříd k plnění povinné školní docházky od školního roku 2024/2025 a informace k organizaci a průběhu zápisu povinné školní docházky

Prázdninový provoz 2024 mateřských škol