Paní starostka poděkovala studentům záchranářům

Za příkladné chování v krizové situaci poděkovala starostka města Eva Vanžurová třem studentům druhého ročníku píseckého gymnázia. Více v článku zde.

Mikoláš Houser, Martin Vokatý a Lam Le Sy poskytli laickou první pomoc starší paní v obchodním centru v Plzni.

Nás těší, že naši bývalí žáci Martin a Lam si nácvik první pomoci vyzkoušeli opakovaně při Dnu civilní ochrany, který pořádáme vždy v lednu. Díky tomu byli schopni zasáhnout a do příjezdu záchranářů se jim podařilo u postižené ženy obnovit srdeční funkci. Není to ostatně první zásah našich žáků.

First aid