Plán akcí KMŠ – březen 2022

Úterý 1.3.  –  karneval v KMŠ

V maskách, začátek v 8.00.

Kdo chce, může přispět drobným občerstvením.

Čtvrtek 3.3. –  „Světýlko“ s Klárou Heczkovou.

Tématem je biblický příběh o Zacheovi – uvedení do postní doby.

Začátek 8.15 u Hvězdiček, u Sluníček  cca v 9.15.

Středa  9.3.  –  výlet do lesa.

Pojedeme na Živec a půjdeme trasu přes Vyhlídku píseckých lesníků.  Prosíme o vhodné oblečení a obuv, s sebou do batůžku pití a kdo chce, malou dobrůtku.

Svačinu  dětem bereme ze školky, pokud bude zima, vezmeme i termosky s teplým čajem.

Odjezd 8.15, prosíme o příchod do 8.10.

Čtvrtek 10.3. –  projektový den  v MŠ s Brick by Brick – pro plaváčky.

Jedná se o vzdělávací program s použitím kostek dupla, směřující k rozvinutí předmatematické gramotnosti.

Prosíme o příchod dětí do 8.00.

Čtvrtek 17.3.  (změna termínu) – akce  společnosti Kynologický servis „Bezpečný pes“ na zahradě MŠ.

Začátek v 10.00.

Děti se dozví základní informace  o psech  s důrazem na osvojení  zásad bezpečnosti při kontaktu s vlastním nebo cizím psem. Součástí programu je i ukázka výcviku psů.

Od pondělí  21. 3. je  vyhlášeno další domácí tvoření, tentokrát  na téma „Mrňouskové z hmyzí říše“.

Těšíme se na jakékoliv vaše domácí výtvory, nebojte se popustit uzdu vaší kreativitě a fantazii dětí.

Středa  23.3.  (změna termínu) –  všichni předškoláci se jdou podívat do ZŠ J.K.Tyla.

Děti čeká společný program v aule, občerstvení v jídelně a návštěva v 1.třídách.

Prosíme o příchod předškoláků do MŠ do 7.30 .

Čtvrtek   24.3.  – akce  vzdělávací agentury „Pochop přírodu“ na zahradě MŠ, program  Dravci a sovy.

Děti se zábavnou formou dozvědí zajímavosti o životě dravců a sov a mají možnost vidět dravce z bezprostřední blízkosti.

Začátek v 9.00, prosíme o příchod do MŠ do 8.30, aby se děti stihly nasvačit.

Úterý   29.3.   – odpolední akce na zahradě pro  děti a rodiče – „Vítání jara“.

Společně přivítáme jaro,  zazpíváme si, máme v plánu připravit záhonek na bylinky, doplnit hmyzí domek.

Podrobnosti budou  viset na nástěnce.

Středa  30.3.  –  výlet do lesa.

Pojedeme na Flekačky, trasu naplánujeme podle počasí.

Prosíme o vhodné oblečení a obuv, s sebou do batůžku pití a kdo chce, malou dobrůtku. Svačinu  dětem bereme ze školky

Odjezd 8.15, prosíme o příchod do 8.10.

Čtvrtek 31.3.  –  přijede divadlo Zvoneček  s pohádkou Perníková chaloupka, začátek 10.00.