Prevence a řešení šikany a dalších projevů rizikového chování ve školách

Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti zaměřené na problematiku prevence a řešení šikany a dalších projevů rizikového chování v mateřských, základních a středních školách.

Tematickou zprávu si můžete přečíst v prohlížeči flipviewer zde.

My ve škole věnujeme prevenci i řešení šikany velkou pozornost (m.j.máme zpracovány krizové plány a strategie, vyžadujeme dodržování pravidel vzájemného chování, pracujeme s třídními kolektivy, pořádáme preventivní akce, metodička prevence, výchovná poradkyně i školní psycholožka plní svědomitě své úkoly a plány práce…), doporučení na str. na str. 41-42 plníme.