Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Průchod k Tylovce z Tylovy ulice ožil Tylem

Do areálu naší Tylovky vedou celkem tři cesty pro pěší a jedna pro automobily. Dvě z pěších procházejí průchody skrz bytové domy původní zástavby. Oba tyto průchody z Tyršovy a Tylovy ulice nebyly mnoho let příliš reprezentativní a byly tak trochu na okraji zájmu, asi proto, že vlastně úplně nepatří škole, i když jsou vlastně vstupními branami do ní.
Před pár lety jsme se rozhodli to změnit.
Základní podmínkou bylo získat souhlas obyvatel obou domů, kterým průchody patří. To se povedlo a my všem ještě jednou děkujeme.
Pak to chtělo finance od sponzorů. To se také zadařilo a my děkujeme především p. Morávkovi.
Průchod do Tyršovy ulice ozdobily africké výjevy a vše navázalo na velkou výtvarnou výstavu ve škole, jejíž patronem se stal známý písecký zoolog a ornitolog pan doktor Pecl.
Pak přišel Covid19 a my měli všichni jiné starosti…
Průchod do Palackého sadů a Tylovy ulice jsme nyní pojali jinak. Oslovili jsme mladého českobudějovického výtvarníka Daniela Kyncla (více na www.danielkyncl.cz), o jehož práci jsme se dozvěděli z reportáže o novém podchodu ve Veselí nad Lužnicí. Slovo dalo slovo, vyměnili jsme si pár fotografií, načrtli jsme hlavní ideu a návrhy na sebe nenechaly dlouho čekat. Daniel Kyncl se pak věnoval našim nadějným výtvarníkům z řad žáků a společně během týdne vše zrealizovali. Bylo moc příjemné sledovat jejich spolupráci a zároveň interakci s procházejícími. Snad každý se zastavil, zamyslel, sdílel své názory.
Cesta k Tylovce průchodem z Tylovy ulice je teď nově osvětlená a o Tylovi, Písku, vzdělávání a o škole. A tak to má být.
Přijďte se někdy podívat.
PS: A v létě v průchodu přibydou i blankytné mraky nad hlavou.
foto: J. Hladký

Stáhnout soubor

    123IMG_0093IMG_0205IMG_0498IMG_0499IMG_0521IMG_0586IMG_9988IMG_5188IMG_5189IMG_5190IMG_5191

Další Aktuality

Run and Help – Sportujeme pro Šimona

Školní e-shop bude otevřen od pondělí 20. 5. 2024!

Hledáme posilu do školní kuchyně

Derniéra pohádky O staré vrbě!

Školička pro budoucí prvňáčky

Dodatek č. 1 ke Kritériím k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2024/2025