Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Roztančený podvečer Tylovky v Elimu 

Ve čtvrtek 16. března v podvečer se ve sportovní hale Elim konal po dvouleté nucené pauze (jistě netřeba připomínat její důvody) již tradiční večer nazvaný příznačně V tanečním rytmu. Všichni se už moc těšili, o čemž svědčil jak velký počet diváků, tak zároveň připravený počet tanečních vystoupení, kterých bylo tentokrát rekordních sedmnáct.

Tanečníky přišli podpořit nejen jejich rodiče, ale i sourozenci, babičky, dědečkové, tetičky, strýčkové a spousta dalších příbuzných a známých…

Po slavnostním zahájení se na parketu střídali tanečníci menší s těmi většími, nováčci, pro které bylo jejich vystoupení premiérou, se zkušenějšími, kteří vystupovali již poněkolikáté…

Diváci tak mohli postupně vidět tancem oživlou louku, spolu s písní Karla Gotta si připomněli, že každý má svůj sen, za kterým se vyplatí jít, další vystoupení shrnula známý fakt, že je lepší být optimista, protože Život je pohoda, život je fajn a tudíž i Happy… Nechyběla ani čísla na známé písničky Michala Davida Céčka a Hned teď kapely Kryštof. Večer poté vesele pokračoval se Školou zvířátek, v něž se proměnila jedna třída prvňáčků, milovníkům zvířat (ale určitě nejen jim) určitě udělala radost i skladba Marka Ztraceného Vítr do plachet z filmu o hledání a nalézání té pravé lásky a domova spolu se psem Gumpem a čtvrťáky. Zazněla také asi všem známá Macarena a několik oblíbených písní skupiny ABBA z filmu Mama Mia, jedno z dalších vystoupení na píseň Skok je víc než krok připomnělo film V peřině, který se v Písku natáčel. Taneční kroužek přispěl ukázkou line-dance, páťáci svým vystoupením varovali mimo jiné před nadměrnou konzumací hamburgerů. Několik vystoupení si vzaly na starost pouze dívky, které ztvárnily Story of my (school) life, další skupinka pěti odvážných děvčat se snažila neutopit v emocích ve skladbě Swim a celý večer zakončilo vystoupení slečen, které vystupovaly již posedmé a rády by se staly inspirací pro ostatní.

Za všemi vystoupeními byla vidět obrovská snaha jak účinkujících, tak i těch neméně důležitých v pozadí – paní učitelek a vychovatelek, které s dětmi trénovaly, paní asistentek, které jim při tom pomáhaly, rodičů, kteří chystali potřebné kostýmy a rekvizity… Nelze zapomenout ani na ty, kteří se starali o to, aby večer proběhl bez problémů po technické stránce. Důležitou roli měla také čtveřice moderátorů (také žáků školy), která večerem všechny provedla.

Kulturní večer se vydařil, při odchodu bylo vidět, že nejedno maminčino nebo babiččino oko nezůstalo dojetím suché. A vůbec nevadilo, že občas někdo z malých (ale i těch větších) tanečníků nějaký krok malinko popletl nebo zapomněl. Mnozí účinkující jistě už teď přemýšlejí, s čím by mohli vystoupit příští rok.

Bc. Lenka Šindelářová, ZŠ J. K. Tyla

foto: J. Hladký

 

Stáhnout soubor

    IMG_2241IMG_2208IMG_2167IMG_2140IMG_2081

Další Aktuality

Letní příměstské tábory 2024

Hledáme uklízečku/uklízeče do ZŠ

Karneval školní družiny

AKCE – Březen

Den otevřených dveří v 1. třídách

Pozvánka na akci V tanečním rytmu 2024