Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Velikonoční pozdrav pro každého z Vás

Přání k Velikonocům roku 2020

 

V současné době se v médiích i na všech sociálních sítích diskutuje hlavně o „koronavirové době“ a souvisejících problémech. V jedné z diskuzí  okrajově zmiňující přicházející velikonoční svátky jsem zachytila otázku: „A koho dnes zajímají Velikonoce?“.

Možná pro někoho jsou to jen obyčejné jarní svátky bez nějakého hlubšího významu. Ale Velikonoce  nejsou jen tak nějaké svátky. Naopak, v dnešní době mohou být pro všechny velmi aktuální. Mohou se pro celý svět stát symbolem nového života, vzkříšení, znovuzrození.

Pro křesťany jsou Velikonoce největší svátky v roce, oslavují  vzkříšení, život. Velikonoční dny jsou ale také pro všechny lidi výraznou připomínkou naděje.  Ne jen tak pro nic za nic je jedním z hlavních symbolů velikonočních svátků vajíčko. Představuje totiž něco skrytého, veliké tajemství.  V  takovém sneseném ptačím vajíčku je schovaný život. Stačí trocha tepla od ptačí maminky  a tento skrytý život se probudí.

Nebo takové obyčejné malinké semínko. Lidé si sejí  semínka velikonočního osení a zdobí si vzrostlým osením dům. Každé semínko však nejdřív  vypadá úplně jako malé mrtvé „nic“. Stačí ale trocha vláhy a teplých slunečních paprsků a je to tady zase – nový život klíčí!

Tohle jsou velikonoční obrazy  naděje pro každého z nás. Dnes může někomu připadat, že celá naše společnost jakoby usnula, zmrtvěla a mnozí mají velké obavy, co bude dál. Velikonoce nám všem nesou radostnou zprávu: „Nebojte se, otevřete svoje srdce naději a důvěře!“. Nový život ve světě se zase probudí, stačí dostatek tepla lidské lásky, a té mají lidé ve svých srdcích schované velké zásoby.

 

Přeju každému z Vás, ať Vás tahle naděje velikonočního vajíčka, ta naděje, že přijde nový život, provází celými Velikonocemi. A nejenom  těmito Velikonocemi.

Přeju Vám z celého srdce, ať se  naděje a důvěra  usídlí ve Vašich myslích  a srdcích a pomáhá Vám procházet všemi  obavami, strachem, problémy  a smutky. Přeji Vám, ať velikonoční naděje prozáří všechny Vaše dny  tak, jako je dokáží rozjasnit teplé paprsky jarního slunce.

 

Vaše paní učitelka Lenka :-)

 

PS- pod čarou: Komu tohle přání přijde až moc sentimentální, tak jen,  že já to v dnešní době takhle cítím. Snad mi tu trochu větší dávku emocí odpustíte. A nebojte, můj humor mě neopustil :-).

 

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Kritéria k přijímání dětí do MŠ pro školní rok 2024/2025 a organizační pokyny

Předběžné výsledky zápisu do ZŠ pro školní rok 2024/2025

Akademie ke Dni matek 9. 5. 2024 v 17:30 hod. v DFŠ

Plán akcí KMŠ – duben 2024

Kritéria k přijímání dětí do prvních tříd k plnění povinné školní docházky od školního roku 2024/2025 a informace k organizaci a průběhu zápisu povinné školní docházky

Prázdninový provoz 2024 mateřských škol