Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Vítání jara na zahradě Křesťanské mateřské školy

V  areálu 9. Mateřské školy a Křesťanské mateřské školy v Písku máme od léta 2021 několik nových prvků pořízených z projektu spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí ČR. Všechny jsou zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Hmyzí domek, interaktivní pexesa, mravenčí tunely a další prvky byly projektovány v rámci projektu Kamarádi z hmyzí říše, který  zahrnuje i nové objekty na zahradě Základní školy J.K. Tyla.

 

Do činností spojených s projektem na zahradě MŠ zapojujeme také rodiče našich dětí. V úterý 29.března se na zahradě 9.MŠ-KMŠ sešlo téměř sto dětí a dospělých na akci Vítání jara. Jaro jsme přivítali tancem, básněmi a společným zpěvem. Bylo dost času i na hry s využitím nově instalovaných herních a vzdělávacích prvků a na společné povídání u občerstvení.

 

Stěžejním bodem programu bylo doplnění materiálu do hmyzího domku a tvorba květinového záhonku. Rodiče spolu s dětmi záhon zryli, uhrabali a vyseli přinesená semínka květin. Záhonek je záměrně umístěn poblíž hmyzího domečku, doufáme, že květiny budou lákat další druhy hmyzu. S dětmi tak budeme moci pozorovat nejen růst rostlin, ale také mrňousky z hmyzí říše.

 

Stáhnout soubor

    OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další Aktuality

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930, Písek

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023 – 5.MŠ, Fügnerovo nám. 47, Písek

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023 – 11.MŠ, Na Ryšavce, Písek

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2022/2023

Dodatek č. 1 ke Kritériím k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2022/2023

Školička pro předškoláky