Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Vítání jara na zahradě Křesťanské mateřské školy

V  areálu 9. Mateřské školy a Křesťanské mateřské školy v Písku máme od léta 2021 několik nových prvků pořízených z projektu spolufinancovaného Státním fondem životního prostředí ČR. Všechny jsou zaměřené na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Hmyzí domek, interaktivní pexesa, mravenčí tunely a další prvky byly projektovány v rámci projektu Kamarádi z hmyzí říše, který  zahrnuje i nové objekty na zahradě Základní školy J.K. Tyla.

 

Do činností spojených s projektem na zahradě MŠ zapojujeme také rodiče našich dětí. V úterý 29.března se na zahradě 9.MŠ-KMŠ sešlo téměř sto dětí a dospělých na akci Vítání jara. Jaro jsme přivítali tancem, básněmi a společným zpěvem. Bylo dost času i na hry s využitím nově instalovaných herních a vzdělávacích prvků a na společné povídání u občerstvení.

 

Stěžejním bodem programu bylo doplnění materiálu do hmyzího domku a tvorba květinového záhonku. Rodiče spolu s dětmi záhon zryli, uhrabali a vyseli přinesená semínka květin. Záhonek je záměrně umístěn poblíž hmyzího domečku, doufáme, že květiny budou lákat další druhy hmyzu. S dětmi tak budeme moci pozorovat nejen růst rostlin, ale také mrňousky z hmyzí říše.

 

Stáhnout soubor

    OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další Aktuality

Česko-ukrajinský příměstský tábor

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2023/2024 – 5.MŠ, Fügnerovo nám. 47, Písek

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2023/2024 – 11.MŠ, Na Ryšavce 241, Písek

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2023/2024 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930, Písek

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2023/2024

O staré vrbě