Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Aby se nám lépe dýchalo…

Škola obdržela dne 10.5.2021 od společnosti Interplex Precision Engineering Czech Republic s.r.o., Za Pazdernou 1531, Písek, finanční dar v hodnotě 25.000,-Kč na podporu boje proti Covid-19 ve škole.

 

Rozhodli jsme se pořídit další dva přístroje – sterilizátory, které přispějí k čištění vzduchu ve škole.

 

Přístroj pomocí ventilátoru nasává okolní vzduch do speciální komory opatřené germicidním UV-C světelným zdrojem. Dochází k ozařování mikroorganismů v proudícím vzduchu a ty jsou zcela zahubeny. UGO (ultrafialové germicidní ozařování) je dezinfekční metoda, která používá ultrafialové UV-C záření s krátkou vlnovou délkou pro efektivní destrukci nukleových kyselin a narušení DNA mikroorganismů. V důsledku UV-C záření jsou veškeré patogeny zničeny a znemožní se replikace jejich genetické informace, zabrání se tak zároveň jejich případnému množení. Použití germicidních lamp je jednou z nejúčinnějších metod sterilizace a dezinfekce.

 

Sterilizátory vzduchu Air Cleaner jsou určené pro použití v interiéru. Bezpečně vyčistí vzduch ve společných prostorách, v třídách a družinách, ordinacích, v tělocvičnách. Technické vlastnosti použitých UV-C trubic garantují renomovaní výrobci světelných zdrojů.

 

Více informací o sterilizátorech lze shlédnou ve videu zde https://youtu.be/1HR2f52CtLA

 

Jeden z přístrojů je umístěn v aule a jeden v žákovských šatnách. V jídelně jsou pak ještě dvě nanočističky vzduchu a stabilně používáme přes noc několik přenosných generátorů ozónu.

 

Stáhnout soubor

    20210615_07451020210615_07454020210615_074607čistička

Další Aktuality

Ladovská zima i na Tylovce

Nabídka volného místa na 11.MŠ Na Ryšavce trvá

Charitativní andílci nejen ve škole na jarmarku…

Stávka 27. 11. 2023 potvrzena

Potvrzení stávky v pondělí 27.11.2023

Tylovka a stávka