Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Babičky s knihami na návštěvě v KMŠ

V letošním školním roce jsme v Křesťanské mateřské škole začali úspěšně spolupracovat s píseckou Radou seniorů. Před Vánocemi nám babičky přišly do školky pomoci s pečením cukroví.

Další hezkou akcí byla dubnová návštěva seniorek  ve školce v rámci tématu „Máme rádi knihy“. Se svými oblíbenými dětskými knihami přišla paní Zdenka Králová a její kamarádka paní Jana Mikolášová.  Babička Zdenka i babička Jana poutavě vyprávěly dětem o  knihách z jejich dětství. Některé staré knihy jim přinesly ukázat a převyprávěly dětem, o čem jsou a proč se jim líbily. Také přinesly některé novější knihy, které rády čtou svým vnoučátkům, a z jedné z nich paní Zdenka přečetla příběh o zvířátkách. Děti se také zapojily a povídaly babičkám, které knihy mají doma rády, s kým si čtou a co se jim na knížkách nejvíce líbí.  Setkání bylo velkou motivací pro budoucí čtenářské dovednosti dětí.

 

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Dodatek č. 1 ke kritériím k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022

Přihlášení stravy na květen

UPŘESNĚNÍ INFORMACÍ K ORGANIZACI ZÁPISU DO KMŠ – 9.MŠ

Kritéria k přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2021/2022 a pokyny k organizaci zápisu 5. MŠ Fügnerovo nám. 47, Písek, 11. MŠ Na Ryšavce 241, Písek, 9. MŠ a Křesťanská MŠ, Alšova 1930, Písek

Formulář žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání v MŠ

Informace k zápisu do MŠ