Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Babičky s knihami na návštěvě v KMŠ

V letošním školním roce jsme v Křesťanské mateřské škole začali úspěšně spolupracovat s píseckou Radou seniorů. Před Vánocemi nám babičky přišly do školky pomoci s pečením cukroví.

Další hezkou akcí byla dubnová návštěva seniorek  ve školce v rámci tématu „Máme rádi knihy“. Se svými oblíbenými dětskými knihami přišla paní Zdenka Králová a její kamarádka paní Jana Mikolášová.  Babička Zdenka i babička Jana poutavě vyprávěly dětem o  knihách z jejich dětství. Některé staré knihy jim přinesly ukázat a převyprávěly dětem, o čem jsou a proč se jim líbily. Také přinesly některé novější knihy, které rády čtou svým vnoučátkům, a z jedné z nich paní Zdenka přečetla příběh o zvířátkách. Děti se také zapojily a povídaly babičkám, které knihy mají doma rády, s kým si čtou a co se jim na knížkách nejvíce líbí.  Setkání bylo velkou motivací pro budoucí čtenářské dovednosti dětí.

 

Více fotografií z akce na fotogalerii KMŠ:  http://krestanskams.rajce.idnes.cz/

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Pozvánka na Den otevřených lesů 2023

Akce KMŠ – září 2023

Obědy pro jihočeské děti

Krásné léto všem!

Přání na prázdniny

Upozornění na prázdniny