Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391

Škola, kde si každý najde svoje...

Hurá do školy!

Dnes je neděle, 22. září, svátek má Darina, gratulujeme!

Babičky vyprávěly ve školce o pečení chleba.

Koncem března děti z Křesťanské mateřské školky přivítaly na návštěvě opět své oblíbené babičky, paní Královou a paní Mikolášovou. Tentokrát přišly za dětmi v rámci projektu školky „Seznamujeme se s řemesly“ a vyprávěly dětem o pečení chleba.

Paní Králová zajímavě povídala o tom, jak její tatínek býval pekař a jak se dříve pekl chléb. Děti  si prohlédly zrnka pšenice, vyrostlou pšenici a umletou mouku. Dozvěděly se, jaké nářadí pekaři používali, z čeho se dělalo těsto, jak  se chléb nechával kynout a jak ho pekař pekl v peci. Paní Mikolášová dětem přinesla vlastnoručně upečený bochník chleba.  Všechny děti ochutnávaly a chléb jim tak chutnal, že za chvilku z celého bochníku zbyla jen malá patka. Děkujeme babičkám za zajímavou akci a těšíme se na příští návštěvu.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ na ZÁŘÍ 2019

Organizační změna – sloučení 9. mateřské školy a Křesťanské mateřské školy

Mapa mateřské školy – Analytická zpráva 2018/2019

Pohled MŠMT na spaní v mateřské škole

Upozornění na prázdniny

Výlet dětí z KMŠ na Mehelník