Základní škola Josefa Kajetána Tyla
a Mateřská škola Písek, Tylova 2391


Počasí

Babičky vyprávěly ve školce o pečení chleba.

Koncem března děti z Křesťanské mateřské školky přivítaly na návštěvě opět své oblíbené babičky, paní Královou a paní Mikolášovou. Tentokrát přišly za dětmi v rámci projektu školky „Seznamujeme se s řemesly“ a vyprávěly dětem o pečení chleba.

Paní Králová zajímavě povídala o tom, jak její tatínek býval pekař a jak se dříve pekl chléb. Děti  si prohlédly zrnka pšenice, vyrostlou pšenici a umletou mouku. Dozvěděly se, jaké nářadí pekaři používali, z čeho se dělalo těsto, jak  se chléb nechával kynout a jak ho pekař pekl v peci. Paní Mikolášová dětem přinesla vlastnoručně upečený bochník chleba.  Všechny děti ochutnávaly a chléb jim tak chutnal, že za chvilku z celého bochníku zbyla jen malá patka. Děkujeme babičkám za zajímavou akci a těšíme se na příští návštěvu.

 

Stáhnout soubor

Další Aktuality

Plán akcí KMŠ – červen 2023

Schůzka rodičů budoucích prvňáčků

Seznam dětí pod přiděleným registračním číslem přijatých k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2023/2024 – 9.MŠ a KMŠ, Alšova 1930, Písek

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ a zájmové vzdělávání a školské služby školní družiny a školního klubu pro školní rok 2023/2024

O staré vrbě

ZNOVU PŘIPOMÍNÁME! Testování IQ se společností MENSA ČR v naší škole pro naše žáky, žáky dalších škol a dospělou veřejnost